Pazar , Haziran 24 2018

Tunceli'de Çatışmalar Devam Ederken, Halk Plaj Keyfi Yaptı!


Tunceli’nin Munzur, Pülümür ve Kutuderesi bölgelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik çatışmalar devam ediyor. Çatışmalara rağmen halk, Munzur Çayı kenarındaki plajlara akın ediyor. 

Güvenlik güçleri Tunceli’deki Munzur, Pülümür ve Kutuderesi bölgelerinde terör örgütlerine yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Bölgede her ne kadar çatışmalar yaşansa da sıcak havalardan bunalan vatandaşlar serinlemek için Munzur Çayı kenarındaki plajlara gidiyor. 

GÜVENLİK GÜÇLERİ ÖNLEM ALIYOR
Aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, Tunceli’dei Munzur Çayı kenarındaki plajlara akın ediyor. Bölgede operasyonların yoğun olarak devam etmesine rağmen, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Erzincan, Elazığ’ın yanısıra Avrupa ülkelerinden memleketlerine gelen aileler sıcak havalardan bunalınca soluğu Munzur Çayı’nda aldı. Vatandaşların can güvenliği için güvenlik güçleri de sarp kayalıklarda güvenlik önlemli aldı. Askerler, Kutuderesi ve Pülümür vadilerindeki plajların fazla olması nedeniyle gece saatlerinde bu bölgeye helikopterlerle indiriliyor ve halkın tatilini huzurlu bir şekilde geçirmesini sağlıyor. 

ÜCRETSİZ PLAJ İMKANI 
Tunceli’de halk ücretsiz bir şekilde plajlardan yararlanabiliyor. Özellikle Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan birçok Tuncelili geçtiğimiz yıllarda tatillerini bu yıl Ege ve Akdeniz sahillerinde geçirmek yerine Tunceli’yi tercih ettiklerini açıklamıştı. Bu yıl da Tatil için Tunceli’yi tercih eden vatandaşlardan biri olan Mert Aktaş, “Aslında biz yakın zamana kadar ailece hep Ege sahillerine giderdik. Ama bu yıl kutsal topraklarımızı tercih ettik. Buralar çok güzel. Sular buz gibi serin herkes buraya tercih etmeli. Tunceli plajları Ege ve Akdeniz plajlarından daha güzel ben burada çok güzel zaman geçiriyorum” dedi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir