Cuma , Haziran 22 2018

Tunceli’de Kaçırılan ve Öldürüldüğü İddia Edilen Necmettin Öğretmen İçin Büyük Operasyon, Hayatta Mı?


Öğretmen Necmettin Yılmaz, okulların kapanmasının ardından aracı ile memleketine giderken Terör örgütü PKK tarafından 16 Haziran’da kaçırılmıştı. PKK öğretmeni öldürdüğünü açıklamıştı, ancak bölgede genç öğretmenin kurtarılması için JÖH timlerinin de katıldığı operasyon başlatıldı. 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde görev yapan ve okulların tatile girmesinin ardından 16 Haziran günü kendi aracı ile memleketi Gümüşhane’ye gitmek üzere yola çıkan öğretmen Necmettin Yılmaz PKK’lı teröristler tarafından Tunceli- Erzincan karayolunda kaçırılmıştı. Aracı da ateşe verilen Yılmaz’dan o günden bu yana haber alınamadı. Güvenlik güçleri Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kurtarılması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. 

JÖH TİMLERİ HER YERDE ARIYOR
Operasyona 2 Tabur Jandarma Özel Harekat timinin katıldığı öğrenilirken, havadan da taarruz helikopterleri destek veriyor. İnsansız hava araçları ve telsiz kayıtları üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda Güvenlik birimleri kalabalık bir PKK’lı grubun olduğunu belirledi. Fırtına obüsleri ve Kobra helikopterleri ile belirlenen bölgeler zaman zaman ateş altına da alınıyor. Operasyon sırasında PKK terör örgütü mensuplarının kurduğu bombalı tuzaklar da imha ediliyor.

TUNCELİ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
Devam eden operasyonlar kapsamında Tunceli Valiliği bir açıklama yaparak, dün bölgede 100 kilogramlık el yapımı patlayıcı ele geçirildiğini açıkladı. Tunceli Valiliği açıklamasında, 10 Temmuz 2017 günü Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından Nazımiye ilçemiz Hanköy Mahallesi ve Yanık Mahallesi bölgelerinde düzenlenen operasyon sırasında 100 kg amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneği bulunduğu belirtildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir