Pazar , Haziran 24 2018

Tunceli'de PKK'ya Ağır Darbe! Üst Düzey 3 PKK’lı Öldürüldü!


Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleri ve PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 üst düzey terörist öldürüldü. Öldürülen PKK’lılardan 2’sinin erkek, 1’inin kadın olduğu ve örgütün Tunceli sorumlusunun da aralarında olduğu öğrenildi. 

Tunceli’nin Ovacık İlçesi kırsalında bu sabaha karşı SİHA’lar tarafından tespit edilen terörist gruba yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. Yapılan incelemede teröristlerden birinin yasadışı MKP-HKO örgütünün Tunceli sorumlusu olduğu ortaya çıktı. 

ÖZEL HAREKAT TİMLERİ SEVK EDİLDİ
Bugün sabaha karşı saat 03.30 sularında Ovacık İlçesi Kızık Köyü ormanlık alanında tespit edilen terörist grubunun etkisiz hale getirilmesi için bölgeye silahlı İHA gönderildi. Önce SİHA ile ateş altına alınmasının ardından bölgeye sikorsky helikopterle jandarma özel harekat timleri gönderildi. Sabah saatlerine kadar PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Kaçan teröristlerin yakalanması için takip operasyonları devam ederken, 3 teröristin de etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Operasyonlar hala devam ediyor. 

BİRİ ÖRGÜTÜN TUNCELİ SORUMLUSU
Yaşanan çatışmanın ardından askeri kaynaklardan alınan ilk bilgilere göre operasyonda öldürülen teröristler Maost Kominist Partisi Halk Kurtuluş Ordusu (MKP HKO) üyesi. Teröristlerden birinin ise örgütün Tunceli sorumlusu ve arananlar listesinde olduğu öğrenildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir