• BIST110.932
 • Altın175,132
 • Dolar4,0581
 • Euro4,9812
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 12 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Turizme, Yarıyıl Tatili Dopingi

Okulların yarıyıl tatiline girmesini fırsat bilen aileler, nefes almak için sahil bölgelerine ve kayak merkezlerine hücum edince otellerdeki doluluk oranı %100'e ulaştı. Yılbaşındaki tatil ile yüzü gülen turizmciler için yarıyıl tatili doping etkisi yaptı
Turizme, Yarıyıl Tatili Dopingi
Turizme, Yarıyıl Tatili Dopingi Turizme, Yarıyıl Tatili Dopingi Turizme, Yarıyıl Tatili Dopingi

Okulların yarıyıl tatiline girmesini fırsat bilen aileler, nefes almak için sahil bölgelerine ve kayak merkezlerine hücum edince otellerdeki doluluk oranı %100'e ulaştı. Yılbaşındaki tatil ile yüzü gülen turizmciler için yarıyıl tatili doping etkisi yaptı. 

Yılbaşı tatilinin 3 gün olması dolayısıyla yeni yıla iyi bir başlangıç yaptıklarını söyleyen TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Yılbaşı tatilinin ardından yarıyıl tatili turizm sektörüne ilaç gibi geldi. Çünkü yarıyıl tatili boyunca otellerimizdeki doluluk oranı %100 idi." dedi. 

Yarıyıl tatili boyunca tatilcilerin genellikle termal otellere yöneldiğine değinen Mehmet İşler, "En fazla ilgi gören tatil merkezlerinden biride Antalya oldu. Antalya'daki otellerin tercih edilmesindeki baş faktörler ise kapalı havuz ve sosyal faaliyet imkanıdır. Antalya'nın ardından Kapadokya ve kayak merkezleri en fazla ilgi gören tatil yöreleri oldu. Yarıyıl tatili boyunca turizm sektörünün hareketli olmasında en fazla rolü şüphesiz yerli turist oynadı. Ülkemizin dört bir köşesinden otel işletmecileri ile yaptığımız görüşmelerde turizm sektörü adına hep sevindirici haberler aldık. Turizm sektöründe Almanya ve Rusya'nın ilk sıralarda yer aldığı bir anlayış artık sona erdi. Turizm sektöründe ilk sırada artık iç pazar var. Bu yüzden turizmciler açısından iç Pazar ayrı bir öneme sahiptir." şeklinde konuştu. 

2017 yılı içerisinde turizm sektöründen elde edilen gelirlerin 26 milyar dolara ulaştığını ifade eden Mehmet İşler, "2018 yılı içerisinde ki büyüme hedefimiz %15'dir. Bu hedefe ulaştığımız takdirde 3 yıl önceki rakamlara ulaşmış olacağız. Turizm sektörünün devletin el birliğiyle sağladığı bu başarı 2018 yılı içerisinde de artarak sürecektir." şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

Turizm sektörünün aynı zamanda 54 yan sektörü beslediğine de değinen Mehmet İşler, turizm sektöründeki büyümenin istihdama da önemli katkısı olacağını kaydetti.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler