Pazar , Haziran 24 2018

Türk Futbolunda Şok! Fatih Terim İstifa Etti, Yerine Kim Gelecek?


A Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim, bugün Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile yaptığı toplantının ardından görevinden ayrıldı. 

Fatih Terim’in istifası futbol dünyasında şok etkisi yaratırken, Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaparak, kararın yapılan toplantıda karşılıklı anlaşma sonucunda verildiğini duyurdu. Federasyondan yapılan açıklamada, istifanın gerekçesi olarak son günlerde basında yer alan haberler gösterildi. Açıklamada, bu haberlerin hem Fatih Terim’i hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nu karalamaya yönelik olduğu belirtilirken, Fatih Terim’e bundan sonraki hayatında başarılar dilendi. 

GENÇLİK VE SPOR BAKANI’NDAN İLK AÇIKLAMA
Fatih Terim’in istifasının ardından bir açıklama da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan geldi. Bak açıklamasında, Fatih Terim’in bugüne kadar Türk futboluna olan katkısını dile getirerek, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, bundan sonrasında da Türk futbolunun yoluna devam edeceğini söyledi. 

ŞENOL GÜNEŞ’E TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ
Fatih Terim’in istifa etmesinin ardından iddialara göre TFF, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e teklif götürdü. Şenol Güneş’e sadece 4 maç için teklif götürüldüğü belirtilirken, TFF’nin Milli Takım için gündeminde olan diğer isimler ise Mustafa Denizli ve Mircea Lucescu.

ARDA TURAN GERİ DÖNECEK Mİ?
Fatih Terim’in istifasının ardından gündeme gelen diğer bir soru ise Arda Turan Milli Takım’a dönecek mi sorusu oldu. Ancak bu soru daha önce Arda Turan’a sorulmuş, Arda Turan bu soruya kişisel bir durum olmadığını ve Fatih Terim gitse bile dönmeyeceğini söyleyerek cevap vermişti. 

 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir