Cumartesi , Ağustos 4 2018

Türk Kızılay'ı, Muhacirlere El Uzattı


Türk Kızılay’ı, iç savaşın halen devam ettiği Suriye’ye 2017 yılı içerisinde gıda, ilaç, kıyafet, barınma gereçleri ve diğer ihtiyaçlardan oluşan yaklaşık 7 bin araç insani yardım malzemesi gönderdi. 
    

Ülkemize sığınan Suriyeli vatandaşlar ile sınır ötesinde yaşayan Suriye halkının ihtiyaçlarını karşılamak için gayret sarf eden Türk Kızılay’ı, 2017 yılı içerisinde de yaz-kış demeden insani yardımlarını aralıksız sürdürüyor. 
    

Türk Kızılay’ı Sınır Yardımları Operasyon Yöneticisi Hakan Sarı,  “Suriye’de 2011 yılından bu tarafa hüküm süren iç savaş dolayısıyla hem ülkemize sığınan hem de Suriye topraklarında yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyeli vatandaşlara el uzatarak yardım etmeye çalışıyoruz. Suriye topraklarında hüküm süren iç savaş büyük olduğundan ve uzun yıllardır sürdüğünden dolayı ihtiyaçlarda çok fazla oluyor. Türk Kızılay’ı olarak elimizden geldiğince ihtiyaç sahibi Suriyeli vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2017 yılı içerisinde Fırat Kalkanı Harekatının yapıldığı bölge ile İdlib kentinde elimizden geldiği kadar fazla ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaşmak için çaba harcadık. Gerek ülkemizden gerekse yurt dışından toplanan yaklaşık 7 bin araçtan oluşan insani yardım ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıldı. Kurban Bayramında ise yaklaşık 2 bin kurban kesildi. Ramazan ayında ise 10 bin 700 haneye günlük iftar verildi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.  
 

About

Check Also

Parçalı Güneş Tutulması Merakla Bekleniyor

Bu yıl gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle astronomi ile yakından ilgilenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir