Cuma , Haziran 22 2018

Türkiye Alev Alev Yanıyor! Aydın'da Sıcak Hava İzni Geldi!


Aşırı sıcak hava nedeniyle Aydın’da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ile engelli personelin yarın izinli sayılacağı belirtildi. 

Türkiye aşırı sıcak havanın etkisi altındayken, Meteoroloji’den sıcak havaya karşı yeni uyarılar gelmeye devam ediyor. 2 günden bu yana Şanlıurfa’da sıcaklık çok etkili oluyor. Kentin bazı ilçelerinde gölgede ölçülen sıcaklık 50 dereceye aştı. Aydın’da ise yarın 44 derece sıcaklık beklenmesi nedeniyle Valilik bir açıklama yaparak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personelin idari sayılacağı belirtildi. 

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR ÜST ÜSTE GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü de hava sıcaklıklarına dair uyarılarını yapmaya devam ediyor. Alınan son bilgilere göre 2-6 Temmuz’da “kuvvetli sıcak hava dalgası” Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı ve Ardahan illerinde etkili olmaya başlayacak. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan son açıklamada, Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı, Ardahan ve çevrelerinde 2 Temmuz Pazar günü saat 06.00’dan 6 Temmuz Perşembe günü saat  06.00’ya kadar aşırı sıcak havanın etkili olacağı ve olası olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşların 10.00-16.00 saatlerinde güneş ışınlarına direkt maruz kalmamalarına dikkat çekti. Açıklamada, mümkün oldukça vatandaşların güneşten kaçınması gerektiğine dikkat çekerek, “Zorunlu olmadıkça 11.00-15.00 saatlerinde dışarıya çıkılmamalıdır.  Aşırı sıcaklarda gölgede bulunulmalı, ağır işler ve spor yapılmamalıdır. İnce,  açık renkli bol elbiseler giyilmeli, şemsiye veya geniş kenarlı şapka kullanılmalıdır. İmkânlar ölçüsünde sık duş alınmalıdır. Ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalı ve bol sıvı tüketilmelidir.” ifadelerini kullandı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir