Cumartesi , Ağustos 4 2018

Türkiye Google da En Çok Ne Arandı?


Google tarafından açıklanan Türkiyede kullanıcıların ne aradığı ile ilgili bilgilere çok şaşıracaksınız. 2017 yılının ilk 7 aylık bölümüde kullanıcılar sosyal medya, haberler ve dizileri aramış.

1 Ocak -31 Temmiz 2017 tarihleri arasında Google tarafından açıklanan verilere göre en çok aranan kelimeler, Facebook, Youtube, Hava Durumu, Sahibinden, Google, Haber, Son Dakika, Çeviri, Haberler ve Instagram kelimeleri oldu.

İlk 7 ay içerisinde en çok arama artışı gösteren kelimeler, Gece Gölgenin Rahatına Bak, İçerde Son Bölüm, Son Depremler, Survivor ve TV8 Canlı oldu.

Türkiye’de bu dönemde en çok Aşk, dj, Ahmet Kaya, Şarkılar ve Komik kelimeleri aranırken, en çok çıkışı Minecraft ve Arsız bela oldu.

Ülke Genelinde,
SAĞLIK KATEGORİSİNDE
Hastane, kelimesi en çok aranan kelime olurken onu kalp, bebek, gebelik ve ağrı kelimeleri izledi.

SEYAHAT KATEGORİSİNDE
İstanbul kelimesi en çok aranan kelime oldu. Bunu sırasıyla, uçak bileti, THY ve Bilet takip etti.
Ayrıca bu kategoride belirtilen tarihler arasında en çok arama çıkışını 24 Nisan Tatil mi?, Kurban Bayramı 2017 ve En Uygun Uçak Bileti kelimeleri oldu.

SPOR KATEGORİSİNDE
En çok arananlar lig, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve spor kelimeleri oldu.
Ayrıca bu kategoride belirtilen tarihler arasında en çok arama çıkışını Beşiktaş-Lyon, Beşiktaş Lyon maçı, Fenerbahçe Krasnodar  maçı hangi kanalda, Fenerbahçe Krasnodar ve Barcelona Psg aramaları oldu. 

İNTERNET KATEGORİSİNDE
Google en çok aranana kelime olurken bunu sırasıyla Twitter, Hotmail ve Vodafone takip etti. En çok çıkış yapan aramalar ise Puhu Tv, Miraç Kandili Mesajları, Film İzle ve Berat Kandili mesajları oldu.

GAYRİMENKUL KATEGORİSİNDE
Sahibinden en çok aranan kelime olurken onu sırasıyla Milliyet ve Emlak takip etti.

HABER KATEGORİSİNDE
En çok Hava, Hava Durumu ve Haber kelimeleri aranırken, en çok çıkış yapan aramalar YSK Seçmen Sorgulama, Referandum Anketi ve YSK Seçmen Sorgulama 2017 oldu.

GÖRSELLER KATEGORİSİNDE
En çok Facebook, Kız ve Bebek aramaları birinci olurken, en çok çıkış yapan aramaları Tumblr, Kapak Fotoğrafı ve caps oldu.

İSTANBUL’DAKİ KULLANICILAR EN ÇOK NEYİ ARADI
Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’daki internet kullanıcıları en çok Facebook, Youtube, Hava Durumu ve Google olurken, en çok çıkış gösteren aramalar ise puhutv, stats royale, Ramazan Bayramı  tarihi 2017 ve İbrahim Erkal kelimeleri oldu.

BAŞKENT ANKARA’DAKİ KULLANICILAR EN ÇOK NEYİ ARADI
Türkiye’nin başkenti kenti Ankara’daki internet kullanıcıları en çok Ankara, Facebook ve Youtube kelimeleri aradı.

İZMİR EN ÇOK NEYİ ARADI
İzmir’li kullanıcılar en çok İzmir, Facebook ve Youtube kelimeleri aradı.

DÜNYA NEYİ ARADI
Aynı tarihler arasında ise dünya genelinde kullanıcılar en çok, Facebook, Youtube, Google  kelimeleri ararken en çok çıkış yapan aramalar ise Cricbuzz, Gmail sign in ve 123 movies olarak sıralandı.

AYLARA GÖRE ENÇOK ARANANLAR

Ocak Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu. En çok çıkış yapanlar ise Barbaros Şansal, reina, aöf sınav sonuçları 2017 oldu.
Şubat Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu. En çok çıkış yapanlar ise Hac sonuçları 2017, hac kura sonuçları 2017 ve diyanet hac kuraları 2017 oldu.
Mart Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu.  En çok çıkış yapanlar ise YGS sınav sonuçları, YGS sonuçları ve İstanbullu gelin oldu.
Nisan Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu.  En çok çıkış yapanlar ise Stats royale, Miraç Kandili ve İbrahim Erkal oldu.
Mayıs Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu.  En çok çıkış yapanlar ise Berat Kandili, Anneler Günü mesajı ve Anneler Günü sözleri oldu.
Haziran Ayında; En çok arananlar Facebook, Youtube ve hava durumu oldu.  En çok çıkış yapanlar ise Bayram namazı, Bayram mesajları ve Kadir Gecesi oldu.
Temmuz Ayında; En çok arananlar Facebook, hava durumu ve Son Dakika oldu.  En çok çıkış yapanlar ise Metin Hara, Game of Thrones 7 sezon 2 bölüm ve Game of Thrones 7 sezon 1 bölüm oldu.

About

Check Also

Ankara Elektrik Kesintisi 13 Temmuz 2016 Çarşamba (Başkent EDAŞ ) – Keçiören Elektrik Kesintisi

Başkent EDAŞ, 13 Temmuz 2016 Çarşamba Ankara da elektrik verilemeyecek ola ve elektrik kesintisi yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir