Pazartesi , Haziran 25 2018

Türkiye'den Nijer'e 13 Yıldır Yardım Eli Uzanıyor


Ülkemizde bazı kamu kurum ve kuruluşlarıyla, farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütünün oluşturduğu ‘Gönüllüler’ tarafından dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Nijer’e, 13 yıldan beri yapılan yardımlar sürüyor. 
    

Gönüllüler Grubu, Nijer’e şifa dağıtmak amacıyla 13 yıldan bu tarafa İstanbul ile Anadolu’nun çeşitli illerinden 18 derneğin iştiraki ile bu ülkeye ziyarette bulundu. 

Gönüllüler, kırsal kesimlerinde önemli sağlık sorunlarının yaşandığı ülkedeki eksikleri belirledikten sonra çalışmalarını bu doğrultuda yoğunlaştırarak sürdürüyor. Gönüllüler, Nijer’e her gittiği zaman çalışmalarını aynı bölgede yürüttüğünden dolayı diğer dernek ve vakıflardan farklı bir çalışma perspektifine sahip. Dokuz saat süren uçak yolculuğundan sonra Nijer’in başkenti Niamey ve Maradi Bölgesinde yer alan Tesoua ve Aquie kentlerinde çalışmalarını yürütüyor. 

Yardımlardan Yüz Binlerce İnsan Faydalandı 

Gönüllüler tarafından şimdiye dek polikliniklerde 156 bin 592 hasta tedavi edilirken 55 bin 955 poliklinik hizmeti verildi. Şimdiye kadar 4 bin 328 ameliyat gerçekleştiren gönüllüler, 6 bin 618 hastayı da katarakt ameliyatı yaptı. Gönüllüler tarafından yapılan gıda yardımından ise yüz binlerce insan faydalandı.     
 

About

Check Also

Ocakbaşı Kültürü İkinci Kuşak İle Avrupa'da

Köşebaşı restoranlarının sahibi Ali Akkaş’ın oğulları tarafından kurulan Ali Ocakbaşı, Amsterdam ve Viyana’nın ardından Londra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir