Cumartesi , Ağustos 4 2018

Türkiye'ye Yeni Çöl Sıcakları Geliyor


Yaz aylarında sıcağın etkisi ile birlikte vatandaşlar kendilerini serin ve soğuk yerlere salıyor. İmkanı olan denizde, olmayan tehlikelere aldırmadan kanallarda, parkların havuzlarında  çare arıyor sıcağa.

Diyarbakırda çocuklar park havuzları ve derelerde serinliyor. Kavurucu sıcak Güneydoğu’yu esir aldı. Diyarbakır ve Şanlıurfa da termometreler 43 dereceyi gösterdi.

Adana, Antalya ve diğer pekçok ilde kızgın güneş, vatandaşı gölgelik alanlara hapsetti.

Hafta başında batı ve iç kesimler yağmurla birlikte serinleyecek.

Batı bölgesinin iç kesimlerinde, Ege’nin iç kesimlerinde, göller yöresinde, İç Anadoluda Eskişehir, Ankara’nın Kuzey ve Batı ilçelerinde kısa süreli gök gürültülü sağnak yağış görülecek.

Hafta ortasında ise yeni sıcak hava dalgası kavuracak. Sıcaklıklar 9 Ağustos 2017 Çarşamba gününden itibaren yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Çarşamba gününden itibaren normal seviyenin 6-8 derece üzerinde sıcaklık değerleri görülecek. 

İSTANBUL DA SICAKLARDAN NASİBİNİ ALACAK

Kavurcu sıcaklar İstanbul’u da etkisi altına alacak. Ama bu kez nem oranı daha düşük olacak. İstanbul da günün en yüksek sıcaklıkları hafta boyunca 35-36 dereceye kadar çıkacak özellikle Çarşambadan sonra. Ama bu zamanlardaki nem düşük olduğu için hissedilen sıcaklık 38-39 derecelerde olacak. Çok aşırı bunaltıcı bir sıcaklık olmayacak.

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir