Cuma , Ağustos 3 2018

Tutuklanan Adnan Oktar, Mahkemede Kendini Böyle Savundu


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı her geçen dakika artıyor.  187 şüpheliden 5’i emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılırken adliyeye sevk edilen 182 kişiden 13’ünün de adli kontrol Tedbiri ile serbest bırakıldığı öğrenildi.  Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda şüpheli tutuklanırken Adnan Oktar’ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.

Adnan Oktar mahkemede yapılan sorgusu sırasında aylık gelirinin 3500 Lira olduğunu beyan etti. Hakkında ortaya atılan suçlamaları kabul etmeyen Adnan Oktar,  müştekilerin kendisine kumpas kurduğunu ve kız çocukları konusunda son derece dikkatli ilişki kurduğunu söyledi.  Adnan Oktar savunmasında kendisine atılan suçlamaları çirkin bulduğunu da dile getirdi.

ADNAN OKTAR TUTUKLANDI

Adnan Oktar İstanbul Sulh Ceza hâkimliğinde yaptığı savunmada hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.  Kendisinin geniş bir arkadaş grubu olduğunu söyleyen Adnan Oktar,  lakap kullandığını ancak bir kadının olmadığını iddia etti.  Türk polisine karşı herhangi bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Adnan Oktar aylık gelirinin de 3500 Lira olduğunu ifade etti. Müştekilerin kendisine kumpas kurduğunu öne süren Adnan Oktar, Türkiye aleyhine herhangi bir yurtdışı görüşmesinin olmadığını görüşmelerini tamamının Türkiye lehine olduğunu iddia etti.  Adnan Oktar sorgusunda küçük kızlara evine olarak cinsel tacizde bulunduğu iddialarına ise asla kabul etmediğini söyleyerek yanıt verdi. Mahkemede savunmasını yapan Adnan Oktar daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir