Pazar , Temmuz 22 2018

Tutuklanan Ünlü Şarkıcının Telefonundan Terörist Karayılan ile Fotoğrafları Çıktı


Edirne’ye HDP nin seçim çalışmaları için gelen ve burada tutuklanan Hozan Cane adı ile bilinen Almanya vatandaşın şarkıcı Saide İnaç telefonundan çıkan görüntüleri şok etti. Şarkıcının telefonunda PKK’nın kandilde bulunan elebaşı Murat Karayılan ile çekilen fotoğrafları çıktı.

HDP’nin seçim çalışmalarına katılmak üzere Edirne’ye giden ve Edirne’nin Enez ilçesinde terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Almanya vatandaşı şarkıcı Saide İnaç’ın elefonuna yapılan İnceleme sonucunda terör örgütü PKK’nın elebaşı Murat Karayılan ve diğer örgüt mensupları ile çekilmiş fotoğrafları ele geçirildi.

GEÇEN HAFTA TUTUKLANMIŞTI

Geçtiğimiz hafta 24 Haziran seçimleri için HDP’nin seçim çalışmalarına katılmak üzere Edirne’ye gelen Almanya vatandaşı olan ve Hozan Cane adını kullanan şarkıcı Saide İnaç,  Enez ilçesine gittiği sırada Edirne Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele şube ekipleri tarafından sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle gözaltına alınmıştı.  Sosyal medyada ‘terör örgütü PKK’nın propagandası yaptığı’ iddiasıyla gözaltına alınan şarkıcı daha sonra tutuklanmıştı.

KARAYILAN İLE FOTOĞRAFI ÇIKTI

Edirne Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadesi alınan ve işlemleri tamamlanan İnaç, salı günü sevk edildiği Edirne Adliyesi’nde çıkarıldığı mahkemece terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Polis ekiplerinin şarkıcının sosyal medya ve cep telefonu üzerinde yaptığı incelemede ise PKK ile bakışlarından Murat Karayılan ve Kandil’deki teröristlerle çekilmiş fotoğrafları bulundu.  Bulunan fotoğrafların gerçek olduğunu kabul eden şarkıcı,  fotoğrafları yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığını iddia ettiği  ‘Şengal 74’ filmindeki görüntüler olduğunu söyledi.

 

About admin

Check Also

Usta Sanatçı Kemal Sunal Ölümünün 18. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Türk sinemasının Yeri doldurulamayacak isimlerinden biri olan Usta sanatçı Kemal Sunal, bugün ölümünün 18’inci yılında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir