Cumartesi , Ağustos 4 2018

Tuzla’da Koku Paniği! Her Yeri Sardı, Vatandaşlar Hastanelik Oldu


İstanbul Tuzla’da bir anda yayılmaya başlanan ağır ve geniz yakan koku her yanı sardı ve çoğu vatandaş kokudan etkilenerek hastanelik oldu. İBB’den ve İstanbul Valiliği’nden ise konuya ilişkin açıklamalar art arda geldi. İşte detaylar…

İstanbul Tuzla’da bulunan Yayla, Tuzla İstasyon, Evliya Çelebi ve Postane Mahallesi’nde gece saatlerinde kimsenin nereden geldiğini bilmediği ve oldukça ağır ve geniz yakan bir koku bölgeyi sarmaya başladı. Koku bölgede yaşayan vatandaşları oldukça fazla bir şekilde etkilerken çoğu vatandaş ise kokudan etkilenerek mide bulantısı ve kusma şikayetinden dolayı hastaneye gitti ve acilde tedaviye alındı. 

VASİP ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanılan olay sonrasında ise bölgeye İGDAŞ ve diğer ekipler gönderildi. Yapılan çalışmalarla ilgili olaraksa İstanbul Valisi Vasip Şahin bir açıklama yaptı ve vatandaşları bilgilendirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şahin, “İlimiz Tuzla ilçesinde çevreyi rahatsız eden ve atıksu kolektöründen kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen koku yayılması konusu Valiliğimiz AFAD ekipleri, İBB, İGDAŞ, İSKİ ve ilgili diğer tüm birim ekiplerince tüm detaylarıyla araştırılmaktadır” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca İGDAŞ da konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. İGDAŞ tarafından yapılan açıklamada yayılan kokunun doğalgaz ile alakası olmadığını duyurdu. Açıklamada “Tuzla İstasyon Mahallesi’nde hissedilen kimyasal kokunun doğalgaz ile ilgisi bulunmadığı tespit edilmiştir, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  denildi. 
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir