Pazartesi , Temmuz 16 2018

UEFA’dan Flaş Karar! O Maçlarda Artık 4 Oyuncu Değiştirilecek


UEFA yeni sezon için oldukça radikal kararlar aldı. Bu kararlardan bir tanesi ise Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi müsabakalarında uzatmaya kalan maçlarda 4 oyuncu değişikliği yapılması. İşte haberin detayı…

UEFA yeni sezon için oldukça flaş bir karar aldı ve 2018-2019 sezonundan itibaren Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi müsabakalarında uzatmaya giden maçlarda 4 oyuncu değiştirilmesine karar verdi. Ayrıca Süper Kupa finali de dahil olmak üzere finallerde kadro sayısının 23 olmasına karar verildi.

UEFA 2018-2019 sezonu için oldukça radikal bir karar aldı. Artık Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde oynanacak olan müsabakalarda uzatmaya kalan maçlarda 3 oyuncu değişikliğine +1 eklendi ve uzatmaya kalan maçlarda 4 oyuncu değişikliğinin yapılmasına karar verildi.

FİNAL KADROLARI 23 KİŞİDEN OLUŞACAK

UEFA’nın oyuncu değişikliği konusunda aldığı bu kararın yanı sıra Avrupa Ligi finali, Süper Kupa finali ve Şampiyonlar Ligi finalinde artık maç kadrolarının 18 kişi olmamasına ve kadroda 23 oyuncu bulundurulmasına karar verdi.  Bu değişikliğin de 2018-2019 sezonunda geçerli olacağı belirtildi.

MAÇ SAATLERİ DE DEĞİŞTİ

UEFA’nın almış olduğu bu radikal kararların yanı sıra bir değişiklik de Şampiyonlar Ligi maç saatlerinde yapıldı. Artık 20:45 olarak bilinen maç saati 21:00 olarak sabitlendi. Bu değişiklikle Türkiye saatine göre maçların artık 23:00 ile 00:00’da başlayacağı belirtildi.  

About

Check Also

PFDK'dan Ceza Yağmuru

TFF yaptığı açıklama ile Süper Ligde oynanan karşılaşmalardaki olaylar nedeniyle 6 Süper Lig Kulübüne çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir