Cumartesi , Ağustos 4 2018

Uludağ'da Kaybolan Çocuk 18 Saat Sonra Böyle Bulundu!


Yemen asıllı Katar vatandaşı 9 yaşındaki İbrahim Najib El Mansouri, ailesi ile birlikte geldiği Uludağ’da dün kaybolmuştu. Küçük çocuk kaybolduktan 18 saat sonra en son görüldüğü Sarıalan bölgesinin 2 kilometre uzağında bulundu. 

İbrahim Najib El Mansouri’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, gece uyumak için tişörtünü yastık yaptığı belirtildi. Kendisini bulan Jandarma Arama-Kurtarma (JAK) ekibini görünce önce korkup kaçmaya çalışan küçük çocuk, uçurumun kenarına kadar gitti. O anlarda onu gören Jandarma Uzman Çavuş Musa Tamkoç, “Çocuğu bulduğumda uçurumun kenarındaydı. Ormanın içi nemli ve kaygan olduğu için beni görünce ağaca tutundu. Allah’a şükür kayıp düşmedi” açıklamasını yaptı. 

GÜNÜBİRLİK TATİL İÇİN GELMİŞLERDİ
Nejip Mansouri, eşi ve 7 çocuğu ile birlikte İstanbul’dan dün Bursa’ya günübirlik tatil için geldi. Uludağ Sarıalan mevkiine gelen aile, gezintinin ardından bir restoranda yemek yedi. Ancak saat 19.00 sularında ailenin 9 yaşındaki çocukları İbrahim Najib El Mansouri ortadan kayboldu. Hemen jandarma ekiplerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), AKUT, AFAD, UMKE, Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma, İHH Arama Kurtarma ekipleri sevk gönderildi. 

18 SAAT SONRA BULUNDU
Kaybolan küçük çocuk, kaybolduğu yere tam 2 kilometre uzaklıkta 18 saat sonra bulundu. Küçük çocuğun geceyi ormanda geçirdiği, uyumak için de tişörtünü yastık yaptığı öğrenildi. Jandarma timleri çocuğu sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim etti. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir