Cumartesi , Ağustos 4 2018

Uzmanlar Uyarıyor! “Bilinçsiz Spor Öldürür”


Sağlıklı bir yaşam için muhakkak gerekli olan spor için uzmanlardan kritik uyarı yapıldı! Yapılan açıklamada ise bilinçsiz sporun ve egzersizlerin ölüme yol açabileceği belirtildi. İşte detaylar…

Medical Park Gaziantep Hastanesi Kardiyoloji Uzm. Dr. Serdar Keçeoğlu, bilinçsiz yapılan sporun e kadar tehlikeli olduğu konusunda önemli açıklamalar yaptı. Düzenli olarak yapılan spor ve egzersizlerin kalp krizi, diyabet, kalın bağırsak kanseri, inme ve meme kanseri gibi hastalıkları önlediğini söyledi ve depresyon ile bunama riskinin de önüne geçtiğini belirtti. 

Düzenli bir sporun sağlığa olan faydasının çokluğundan bahseden Keçeoğlu, kalbin kastan oluştuğunu ve spor ile gelişen vücutta kalbin de geliştiğini ve kuvvetlendiğini söyledi. Kalbin gelişmesi sonucunda ise daha iyi kan pompaladığını ve ayrıca diyabet, yüksek kolesterol gibi hastalıkların da önüne geçtiğini belirtti. 

BİLİNÇSİZ SPOR ÖLDÜRÜR

Sporun insan vücuduna büyük faydalar sağladığını belirten Keçeoğlu, bilinçsiz olarak yapılan sporun ise ölüm riskini doğurabileceğini söyledi. Spora başlanmadan önce muhakkak kişinin efor testi yaptırması gerektiğini belirten Keçeoğlu, ayrıca egzersiz kapasitesinin de belirlenmesi gerektiğini ve bu şekilde sporun yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca hayatının çoğunu hareketsiz olarak geçirenlerin ağır sporlara başlamadan önce doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca kolesterol, kalp hastalığı ve ailede daha önce kalp rahatsızlığı geçirenlerin de mutlaka spora başlamadan önce doktor kontrolünden geçmesi yönünde uyarılarda bulundu.  
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir