Cuma , Ağustos 3 2018

Vajinal Gençleştirme Sağlığa Zararlı Olabilir


Bilim insanları kadınların vajinaları yeniden şekillendirmek ya da sıkılaştırmak için yaptırdığı vajinal gençleştirme operasyonlarının sağlığı ciddi şekilde tehlikeye atabileceği uyarısında bulundu.

Amerikalı ve İngiliz bilim insanları, Kadınların vajina gençleştirme operasyonları kliniklerde yaptırmaları yara yanık ve tekrar eden ağrılara neden olabileceğini söyledi. Lazerle vajina dokunun ısıtılması Ve sıkılaştırılması yöntemi ile yapılan vajinanın yeniden şekillendirme operasyonu sağlığa ciddi anlamda zarar verebilir.

AMELİYATSIZ OLSA DA TEHLİKELİ

Ameliyatsız olduğu belirtilen ve sadece bir saatlik Öğle arasında bile yapılabilen operasyon konusunda yetkililer önemli uyarılarda bulundu. Kısa olmasına rağmen çok da güvenli olmadığı belirtilen operasyonun,  vajinal bölgede yara yanma ve tekrarlayan ağrılara neden olabileceği belirtildi.

KANITLANMIŞ FAYDALARI YOK

ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gıda ve İlaç Dairesi (FDA),  tarafından yapılan açıklamada, bu tür operasyonlarda kullanılan prosedürlerin Henüz kanıtlanmış bir faydası olmadığı belirtildi. Uygulama yapan birçok klinik tarafından vajinal gençleştirmenin idrar kaçırmaya, Menopoza bağlı bazı hastalıklara veya cinsel rahatsızlıklara iyi Geldiğini iddia ediyor. ABD Sağlık Bakanlığı ise bu iddiaları destekleyecek yeterli konusu olmadığını ve kadınların Bu uygulamalar nedeniyle zarar gördüğüne dair ciddi kaygıları olduğunu söylüyor. Konu hakkında açıklama yapan İngiliz Estetik Cerrahlar Derneği üyesi ve cerrah Paul Banwell de FDA’yle benzer endişeleri taşıdığını belirtti. Kadınların son yıllarda cinsel sağlığına ve cinsel organlarına yönelik ilginin arttığını belirten ünlü cerrah,  bazı pazarlama yöntemlerinin yanıltıcı olabileceğini dile getirdi.

About admin

Check Also

İmitasyon Takılar Alerji Yapabilir

Kullandığımız takılar nedeniyle derimizde bir kaşınma ya da cildinizde bir döküntü oluyorsa bunun nedeni nikel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir