• BIST108.636
 • Altın154,634
 • Dolar3,8315
 • Euro4,5314
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara -1 °C
 • YEMEK
 • Son Haberler
  Tüm yemek haberleri »
  • GAZETELER
  • Günün Manşetleri
  Tüm Gazete Manşetleri »

  Valilik Açıkladı: “DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu'nu Vuracaktı”

  Valilik Açıkladı: “DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu'nu Vuracaktı”
  Kayseri Valiliği, DEAŞ'lı terörist ’Ebu Hüseyin’ kod adlı Oğuzhan Kılıç’ın tutuklanmasının ardından bir açıklama yaparak, teröristin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ’Adalet Yürüyüşü’ sırasında ateş açacağını belirtti.
  Valilik Açıkladı: “DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu'nu Vuracaktı” Valilik Açıkladı: “DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu'nu Vuracaktı” Valilik Açıkladı: “DEAŞ’lı terörist, Kılıçdaroğlu'nu Vuracaktı”

  Kayseri Valiliği, DEAŞ'lı terörist ’Ebu Hüseyin’ kod adlı Oğuzhan Kılıç’ın tutuklanmasının ardından bir açıklama yaparak, teröristin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ’Adalet Yürüyüşü’ sırasında ateş açacağını belirtti. 

  Kayseri Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, DEAŞ'lı terörist ’Ebu Hüseyin’ kod adlı Oğuzhan Kılıç’ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun üzerine kiralık minibüsü sürmeyi ve ardından da ateş açmayı planladığını belirtti. Valilik açıklamasında aynı zamanda araçta silah bulunamadığı da belirtildi. 

  KAYSERİ VALİLİĞİ AÇIKLAMASI
  Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ’Adalet Yürüyüşü’ sırasında suikast yapmayı planlayan DEAŞ'lı terörist ’Ebu Hüseyin’ kod adlı Oğuzhan Kılıç’ın da bulunduğu 9 kişi bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklamaların ardından bir açıklama yapan Kayseri Valiliği, "DEAŞ terör örgütünün ülkemiz genelinde faaliyetlerinin engellenmesi, etkisiz hale getirilmesi, örgüt mensuplarının yakalanması, ülkemizde meydana gelebilecek sansasyonel bir eylemin önlenmesi amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde;ÿ Kayseri ÿEmniyet Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan soruşturma kapsamında 05.07.2017 günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü’ne yapılmak istenen saldırı girişimi ile ilgili; korteje yakın bir yerde eylemi gerçekleştireceği esnada yakalanan şüpheli O.K.ÿile irtibatlı olan ve DEAŞ terör örgütünün ilimiz yapılanması içiresinde faaliyet gösteren E.E., A.M., A.K., F.Ö., S.A., K.K., K.A., S.İ., A.K., S.K., B.K., F.K., A.T., A.A., 05/07/2017 ve 07/07/2017 günü yapılan operasyonlarda yakalanmıştır. Eylemini gerçekleştirecek O.K. kiralamış olduğu araçla kortejin orta kısmından başlayıp Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu alana gelene kadar vatandaşları ezerek gelmeyi akabinde oluşan panik ortamından yararlanıp araçtan inerek silahla Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alacağı bu yönde eylem planı yaptığı ancak silah temin edemediği tespit edilmiştir. Şüphelilerin ilimiz ve Türkiyenin değişik illerinde eylem arayışları içerisinde oldukları tespit edilmiştir. Şahıslardan O.K., E.E., A.M., F.Ö., S.A., K.K., K.A., S.İ., A.A. çıkarılmış oldukları 3. Sulh Ceza Hakimliğinin Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak Suçundan tutuklanarak Nevşehir Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmişler, A.K., S.K., B.K., F.K., A.T., A.K.ÿise Adli Kontrol olarak Yurt Dışına Çıkış Yasağı kararına istinaden serbest bırakılmışlardır." ifadelerini kullandı. 

   

  Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

  Diğer Haberler