Çarşamba , Haziran 20 2018

Van Özalp AK Parti İlçe Başkan Yardımcısına Terör Saldırısı!


Van’da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılarak öldürüldü. 

Van’da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi, evine gelen PKK’lı teröristler tarafından zorla evinden çıkarıldı. Yaklaşık 20 metre uzağa götürülen Ahi, vurularak öldürüldü. 

EVİNDEN KAÇIRILDI
AA muhabirine bir açıklama yapan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda saat 22.00 sularında Özalp’ta ilçe başkan yardımcılığı görevini yürüten Ahi’nin Boğazkesen Mahallesi’ndeki evinden kaçırıldığını ve evine yakın bir yere götürülerek öldürüldüğünü belirtti. Soğanda açıklamada, “İlçe Başkan Yardımcımız, 2 kişi tarafından evinden kaçırıldıktan sonra silahlı saldırıya uğrayarak şehit düştü. Bu saldırıyı lanetliyorum. Camiamızın başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı. 

AK PARTİ ÖZELP İLÇE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA
Olayın ardından bir açıklama yapan AK Parti Özalp İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar 2 kişinin Ahi’nin evine geldiğini ve zorla götürmek istediğini belirterek, bu sırada evin dışında birkaç kişinin beklediğini ve silahla ateş açtığını söyledi. Ahi’nin evinden yaklaşık 20 metre uzağa götürüldüğünü ve öldürüldüğünü belirten Yılfırımçakar, olayı kınadıklarını söyledi. 9 Ekim 2016’da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu da PKK’lı teröristler tarafından evinin önünde düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir