Cumartesi , Ağustos 4 2018

Ve Cenk Tosun Bitiyor! Everton Teklifini 27 Milyon Pound’a Çıkardı


Beşiktaş ile görüşmelerini sürdüren Everton, yıldız futbolcu için teklifini 27 milyon Pound’a yükseltti. Bu teklif sonrası transferin kısa zamanda açıklanarak resmiyet kazanması bekleniyor. İşte detaylar…

Beşiktaş’ta gösterdiği üst düzey performansıyla İngiliz ekibi Everton’un dikkatini çeken ve Milli futbolcu Cenk Tosun için en ciddi talip olan Everton, siyah beyazlı kulüp ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldi. Daha önce yapılan görüşmelerde Cenk için 25 milyon Pound teklif eden İngiliz kulübü, Beşiktaş’ın 27 milyon pound istemesi üzerine düşünmek için süre istemişlerdi. Everton menajeri Allardyce ise Cenk’in transferi konusunda açıklamalarda bulunmuş ve 24 saat sonra her şeyin belli olacağı açıklanmıştı.

TEKLİFİ YÜKSELTTİLER

Cenk Tosun’u muhakkak kadrosuna katmak isteyen İngiliz takımı Everton, siyah beyazlı yöneticilerin son anda telifi yükseltmesinin ardından yeniden düşünme kararı almıştı. Transferde ise bir son dakika gelişmesi yaşandı ve Everton Cenk Tosun için teklifini 27 milyon Pound’a yükseltti. İngiliz takımının fiyatı siyah beyazlıların istediği düzeye çıkarmasının ardından artık resmi adımların atılması an meselesi oldu.

Everton’un teklifi yükseltmesiyle beraber transferin de en kısa sürede açıklanması beklenmeye başladı. Cenk için Beşiktaş’a 27 milyon Pound ödeyecek olan Everton’un, Cenk Tosun’a ise yıllık 7.5 milyon Pound (8.5 milyon Euro) ödeyeceği öğrenildi. Milli futbolcu böylece İngiliz ekibinde haftalık 145 bin Pond kazanmış olacak.

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir