Cumartesi , Ağustos 4 2018

Veda Mektubu


Bir veda mektubu yazmak isterdim yitip giden gençliğime. Ondaki asaleti ve gücü bir daha asla bulamayacağımı anlatmak ve dertleşmek isterdim gençliğimle. 

Bir veda mektubu yazmak isterdim eski zaman aşklarıma. Onlarda bulduğum huzuru ve mutluluğu şimdilerde bulamadığımı, yaşamın insanı nasıl yıprattığını ve çıkmaz sokaklara ittiğini anlatmak ve dertleşmek isterdim. 

Bir veda mektubu yazmak isterdim mahalle bakkallarının olduğu o günlere. O günlerde insanların, sevgiyle, merhametli birbirlerinin yüreklerini nasıl ısıttıklarını, o günlerdeki adamlığın gerçek adamlık olduğunu, şimdilerde ise sevginin ve adamlığın bile sahte olduğunu anlatmak ve dertleşmek isterdim. 

Not: Bu zamanda her şeyin çakmasını kullanmaya alıştırılan insanlar, kendi orijinalliklerini de yitirdiler. 

Bir veda mektubu yazmak isterdim dünyaya. Büyüklüğün para ile değil, adamlık ile olduğunu, şimdilerde bünyesinde var olan sistemin kahpeyi el üstünde tuttuğunu, delikanlı olanı ise yerden yere vurduğunu, verilen sözlerin tutulmadığını, saf hayata çirkinliklerin nasıl bulaştığını, insanların ellerindeki kirin artık yıkamakla çıkmadığını, beden temizliğini dört dörtlük yapan insanların ruh temizliğine hiç dikkat etmediğini ve ruhlarından etrafa kötü kokular yayıldığını, insanların birbirlerini yiyerek nasıl tüketemediklerini anlatmak ve dertleşmek isterdim. 

Not: Bir zamanlar büyüklerimizin arkasından ceket tutar ve o ceketi saygıyla giydirirdik. O zamanlar adamın dibiydik. Ne zamanki o ceket büyüklerin arkasından değil de sırf çıkar elde etmek için kahpelerin arkasından tutulmaya başlandı. Adamlıkta o zaman kayboldu. O gün bugündür ARANIYOR. 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir