Cuma , Ağustos 3 2018

Vergi Daireleri Bu Hafta Sonu da Açık Olacak


Belediyeler ve Maliye Bakanlığı gibi diğer kamu idarelerine olan borçların yeniden yapılandırma süresi 31 Temmuz günü doluyor. Gelir İdaresi Başkanlığı bir açıklama yaparak 28 Temmuz cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günleri saat 17.00’ye kadar vergi dairelerinin açık olacağını duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığı Flash bir açıklama yaparak vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için son başvuru tarihi öncesinde vatandaşlara Müjdeli haberi verdi. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun 31 Temmuz 2018 günü sona ereceğini hatırlatarak vatandaşları uyardı.

31 TEMMUZ SON GÜN

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada kanundan yararlanmak isteyen borçluların 31 Temmuz 2018 tarihi Mesai bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere başvurmaları gerektiği belirtildi.  Ayrıca açıklamada 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksit ödeme günlerinin 31 Temmuz 2018 Salı günü sona erdiği de hatırlatıldı.

VERGİ DAİRELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında vatandaşların 7143 sayılı kanuna ilişkin başvurularının alınması ve diğer taksit ödemeleri sırasında vergi dairelerinde oluşabilecek muhtemel Yoğunluğun önlenmesi amacıyla 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz pazar günü vergi dairelerinin 17.00’a kadar açık bulunacak belirtildi. Hafta sonunda da vergi taksitlendirme işlemleri için vatandaşlar vergi dairelerine gidebilecekler. Böylece 31 Temmuz 2018 günü borç yapılandırma işlemlerinde oluşabilecek yoğunluğun da önüne geçilebilecek.

About admin

Check Also

Memur ve Emeklilere Son 10 Yılın Rekor Zam Oranı Geliyor

Milyonlarca memur ve emekli, 3 Temmuz tarihinde açıklanacak enflasyon verisini merakla bekliyor.  Tahminlere göre memur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir