Pazartesi , Haziran 25 2018

Volkan Demirel’den Topal Ve Josef İtirafı! “İkisi Oynayınca…”


Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, sezon başından bu yana takım içerisinde yaşanılanları anlattı ve zor dönemi yavaş yavaş atlattıklarını artık tam bir takım olmaya başladıklarını söyledi. İşte detaylar…

Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, sezon başından bu yana takım içerisinde yaşanılanları anlattı. Sezon başında çok sayıda yabancı futbolcunun takıma katıldığını ve herkesin birbirine biraz soğuk olduğunu söyleyen Demirel, daha sonra düzenlenen organizasyonlarla ve takım içerisinde toplanıp yaptıkları konuşmalarla herkesin birbirini daha iyi tanıdıklarını belirtti. Demirel, Osmanlıspor maçı sonrası bir toplantımız oluyor. Neyi yanlış yapıyoruz, ne sıkıntımız var diye konuştuk. Orada gerekenleri arkadaşlarım söylediler. Ben de buradaki 15 yıllık tecrübemden dolayı bildiklerimi anlatmaya çalıştım. O maçtan sonra milli takım arası oldu. Döndükten sonra başka bir takım vardı. Herkes birlikte düşününce, yetenekli oyunculardan da oluştuğunuz için başarı geliyor.” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK AVANTAJ AYKUT HOCA

Kendileri için en büyük avantajlarının Aykut Kocaman olduğunu söyleyen Volkan Demirel, Kocaman’ çok güvendiğini ve bu seviyeye gelebileceklerini daha önceden tahmin edebildiğini söyledi. Sezon başında takım olarak bir birlikteliklerinin olmadığını söyleyen Demirel, “Bu sene en büyük avantaj Aykut Hoca’nın başımızda olması. Osmanlıspor maçı sonrası yönetimle ne konuştuklarına hiç girmedik. Sonra geldiğimizde Aykut Hoca’nın takımın başında olması bize ayrı bir mutluluk verdi. Aykut Hoca’ya çok inanan, güvenen bir insanım. Geçen yıllardaki başarılarını bildiğim için, buralara gelebileceğimizi az çok tahmin ediyordum. Takım olarak bunu söyleyebilirim. İlk haftalarda birlikteliğimiz yoktu. Son haftalarda o birliktelik gelince başarı gelmeye başladı.” dedi.

TOPAL-JOSEF İTİRAFI

Mehmet Topal ve Josef De Souza ikilisinin maçlarda birlikte oynamasının kendisine güven verdiğini söyleyen Volkan Demirel, bu iki oyuncunun birlikte oynadıklarında takım olarak da az pozisyon verdiklerini belirtti. İki ismin de görevini iyi yaptığını söyleyen Demirel, “İkisinin takım için önemli olduğunu düşünüyorum. Daha az pozisyon veriyoruz. Daha güvenli oynuyoruz. En çok yandan orta yapan takımız. En fazla gol atan takımız. Amaç futbolda kazanmaksa, kazanmak için de en önemlisi gol yememek. Bunun için de bu adamlar görevini yapıyorsa bence doğru bir yoldayız. O yüzden de Mehmet ve Souza’nın oynaması kalede bana güven veriyor.” ifadelerine yer verdi.
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir