Çarşamba , Haziran 20 2018

Vurduğunu Yere Seren İrlandalı Boksör İçin Mahkeme Kararını Verdi!


Geçtiğimiz yıl, esnafla kavga eden ve vurduğunu yere seren İrlandalı boksör Mohammamed Fadeldabbous hakkında mahkeme kararını verdi. Mahkeme, boksörün “meşru müdafa” hakkını kullandığını belirterek, ceza vermedi. 

İstanbul Aksaray’da geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda, Kuveyt asıllı İrlandalı turist Mohammamed Fadeldabbous esnafların saldırısına uğramıştı. Sert kayaya çattıklarını bilmeyen esnaflar, saldırıdan zararlı çıkmış, İrlandalı boksör hepsini yere sermişti. Esnafların şikayeti üzerine hakkında dava açılan İrlandalı boksör hakkında mahkemeden karar çıktı. Mahkeme İrlandalı boksörün yumruklarına “meşru müdafa” dedi ve cezaya gerek görmedi. 

ESNAF HAPİS CEZASI ALDI
İrlandalı turiste saldıran esnaflardan biri olan Şenol Palan, turisti darp ettiği ve kolunu kırdığı gerekçesi ile mahkemeden 3 yıl 6 ay 5 gün hapis cezası aldı. Yargılanan diğer iki sanığa da para cezası veren mahkeme, cezaların ertelenmesine karar verdi. 

İRLANDALI TURİST CEZA ALMADI
O dönem hem basında, hem de sosyal medyada geniş yankı bulan olayda İrlandalı turisti de esnafı da haklı bulanlar vardı. Açılan davada hem sanık hem de müşteki sıfatı ile yer alan İrlandalı Mohammamed Fadeldabbous’a hakkında mahkeme eylemini meşru müdafa çerçevesinde gerçekleştirdiği gerekçesiyle ceza vermedi. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir