Pazar , Temmuz 22 2018

Whatsapp’ta Yeni Dönem Başlıyor


Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yeni dönem başlıyor. WhatsApp’a eklenen yeni özellik sayesinde artık kalabalık mesajı Grup sohbetlerinde yaşanan kargaşa sona erecek. Bu özellikle birlikte grup sohbetlerindeki mesajların daha işlevsel hale getirilmesi amaçlanıyor.

WhatsApp’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre özellikle Grup konuşmaları sırasında yaşanan mesaj kargaşasına yeni bir özellik ve son verilecek. Bu yeni özelliğin sohbet grupları da mesaj atmak konusunda Sadece Grup yöneticilerinin kullanabileceği bir seçenek sunacağı öğrenildi.

MESAJ KİRLİLİĞİNE SON VERECEK

WhatsApp’a eklenen yeni seçenek sayesinde çok sayıda kullanıcının bulunduğu sohbet grupların da kişilerin konuşmaları ya da bireysel yorumları nedeniyle oluşan mesaj kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor. WhatsApp tarafından yapılan açıklamada ise özellikle dernekler, okul aile birlikleri,  topluluk merkezleri gibi organizasyonların bulunduğu gruplarda Yapılan açıklamaya da duyuruları kullanıcıların kaçırmaması için Böyle bir özelliğin devreye sokmak üzere olduğu belirtildi.  Bu tür hesaplar eklenen bu yeni özellik sayesinde daha kullanışlı Hale getirilebilecek. Yeni özelliği kullanmak isteyenler  “Grup Bilgisi” bölümünden “Grup Ayarları/Mesaj Yollama/Yalnızca Yöneticiler”  seçeneğini işaretleyerek gruba bir kısıtlama getirebilecekler.

ÖZELLİKLE BÜYÜK GRUPLAR İÇİN ETKİLİ OLACAK

Whatsapp’tan yapılan açıklamada da belirtildiği gibi bu yeni özellik, gruplar için oldukça etkili olacak. Arkadaş, aile gibi sohbet gruplarında tercih edilmese de özellikle açıklama ya da duyuru yapılan gruplar bu özellik sayesinde mesaj kirliliğine son verebilecekler.

 

About admin

Check Also

İnternet Yüzünden Evlerin İçi Sokaklardan Daha Tehlikeli

Öğrenciler, yarıyıl tatiline soğuk havalarla birlikte girdi. Hal böyle olunca da çocuklar, bilgisayar, akıllı telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir