Salı , Haziran 19 2018

Yangın Tüpü Olmayan Şoför Kabus Gibi Dakikalar Yaşadı! Az Kalsın Arabası Küle Dönecekti


Mersin’in Erdemli İlçesi’nde seyir halinde olan bir otomobil hararet yaptı ve birden alev aldı. Alev alması sonucunda ise otomobili sağa çekti. Ancak yangın tüpü olmayınca çevredeki vatandaşların kovalarla getirdiği sular sayesinde aracını küle dönmekten kurtardı. İşte detaylar… 

Mersin’de korkutan olay! Mersin’in Erdemli İlçesi’nin Ayaş Mahallesi’nin olduğu noktada 33 V 0771 plakalı otomobili ile ilerlemekte olan Mehmet Çetik, Antik Tiyatro yakınlarına geldiğinde otomobili hararet yaptı ve araçtan dumanlar yükselmeye başladı. Bunu gören Çetik hemen aracı yol kenarına park etti ve otomobilden alevler yükselmeye başladı. 

ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR KOVAYLA SU TAŞIDI

Otomobili hararet yaptıktan sonra alev almaya başlayan Mehmet Çetik, arabasında yangın tüpü olmamasından dolayı yoldan geçenlerden yardım istedi ancak geçen araçlarda da yangın tüpü olmaması sonucu daha a panikledi. Ancak yardımına yakınındaki evlerde oturan vatandaşlar koşturdu ve kovayla taşınan sularla otomobilde çıkan yangın söndürüldü ve son anda araç kül olmaktan kurtuldu.

Otomobilinde yangın tüpünün olmamasından dolayı kendisini eleştiren Mehmet Çetik, yoldan geçen araçlarda da yangın tüpünün bulunamadığını söyledi ve “Bu nasıl iş, başta benim araç olmak üzere hiçbir araçta yangın tüpü bulunamadı. Yakındaki bir evden kovayla getirilen su ile alevleri söndürdük. Aracın motorundaki yangının benzin kaçağından çıktığını sanıyorum. Bundan sonra ilk işim yangın tüpünü almak ve eksiği tamamlamak olacak” ifadelerini kullandı.

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir