2020 yılının trend rengi ve kullanım alanları

Koca bir yılı geride bırakarak yeni yıla başlangıç yaptığımız ilk günlerde yılın en trend rengi ve kullanım alanlarını merak edenler haberimize göz atabilir.

YAŞAM 06.01.2020, 13:09 Sema Topbaş
2020 yılının trend rengi ve kullanım alanları

Koca bir yılı geride bırakarak yeni yıla başlangıç yaptığımız ilk günlerde yılın en trend rengi ve kullanım alanlarını merak edenler haberimize göz atabilir. Modayı yakından takip eden ve kullanım alanlarına oldukça dikkat eden kişiler her yıl değişen trendleri de yakından inceliyor. İşte 2020 yılının trend rengi ve kullanım alanları.

Bu Yılın Trend Rengi Klasik Mavi

Morhipo MAG ekibinin yılın rengi ve kullanım önerilerini yaşamınıza sunuyor. Global Renk Enstitüsü olan Pantone, 2020 yılının trend rengini klasik mavi olarak belirledi. Bu yıl moda ve dekorasyon gibi birçok alanda klasik mavi başrolde olacak.

Klasik Mavi Kombinlerde Nasıl Kullanılmalı

banner32
Mavi renk günlük yaşamın her alanında kullanılabilen bir renktir. Yılın trendi olan klasik maviyi doğanın en baskın renklerinden biri olan yeşil veya kahverengi, kırık beyaz ya da bej rengi ile kombinleyebilirsiniz. Özellikle klasik mavi ile beyazı beraber kullanarak kendinizde Fransız etkili bir marin havası yaratabilirsiniz. Vazgeçilmez rengi siyah olanla ise klasik mavi ile siyahı bir arada kullanarak cool stilinizi yansıtabilirsiniz.

Mavi Renk Makyajlarda Nasıl Kullanılır?

Mavi renk makyajda hem sevilir hem de çok tercih edilmez. Makyajınızda çok soğuk ve pastel mavilerden uzak durmanızda fayda var. Yılın trendi olan klasik mavi daha koyu bir tondur ve makyaja dahil edilmesi daha zor olabilir. Eğer farınızı mavi kullanacaksanız makyajınızın geri kalan kısmını daha sade tutmanız gerekir. Bu sayede gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Mavi eyeliner çok fazla tercih edilmese de tercih eden kişileri farklı bir güzelliğe taşır. Gözlerinizde güçlü bir etki yaratmak istiyorsanız bu kış sezonunda kesinlikle klasik mavi makyajınızda tercihiniz olmalı.

Klasik Mavi Dekorasyonda Da Yerini Alacak

Mavi renk evde çok fazla alanda kullanılabilir. Ancak bu rengi kullanırken dikkat etmeniz gereken öncelikli kural evinizde boğucu bir hava yaratmamanız olmalı. Oturma odanızda sakin bir hava yaratmak istiyorsanız mavi renk tercihiniz olabilir. Mavi rengin en güzel ayak uyduracağı ortam yatak odasıdır. Duvarlarınızda da klasik mavi veya bebe mavisini kullanarak hoş bir hava yaratabilirsiniz. Eğer daha küçük çaplı değişikliklerden yanaysanız evinizdeki aksesuarlarınızda klasik maviyi tercih edebilirsiniz. Bunun için maviyi griyle kombinleyerek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@