Koronavirüse Neden Olan Pangolin Nedir, Nerede Yaşar?

Coronavürüs salgınına neden olan hayvan ortaya çıktı. Dünya geneline yayılan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüse pangolin adı verilen memeli bir hayvanın neden olduğu ortaya çıktı. Peki pangolin nasıl bir hayvandır, nerede yaşar ve virüsü nasıl bulaştırdı?

Koronavirüse Neden Olan Pangolin Nedir, Nerede Yaşar?

Pangolin nedir sorusunun yanıtı gün boyunca en çok araştırılan konulardan biri oldu. Güney Çin Tarım Üniversitesi uzmanları tarafından gündeme getirilen yeni bir iddiaya göre koronavirüs pangolin adı verilen memeli bir hayvan tarafından yayıldı. Bunun üzerine de internet üzerinde pangolin hakkında araştırmalar başladı.

Pangolin nedir?

banner32
Pangolin ya da pullu karıncayiyenler olarak bilinen bu hayvan memeli hayvanlar grubundadır. Pangolin (Malayca pang goling), monotipik pangolinler ya da pullu memeliler (Pholidota) takımının pangolingiller (Manidae) isimli tek familyasının Manis adlı tek cinsinde toplanan bu hayvan Çin’de yenmektedir. Büyük ve ciltlerini tamamen kaplayan pullarla kaplı olan bu hayvanların pulları koruyucu keratindir. Pangolinler pullarla kaplı tek memeli hayvan grubu olarak bilinir.

Pangolinler nerede yaşar?

Pangolinler türlerine bağlı olarak yuvalarda ya da içi boş ağaç kovuklarında yaşıyor. Genel olarak gece beslenen pangolinler, uzun dillerini kullanarak karıncalar ve termitleri yakalayıp beslenir. Genellikle yalnız takılmayı seven bu hayvanlar sadece iki yılda bir çiftleşir.

Yorumlar (2)
Hissediyorum 6 ay önce
Keratin diyor uyuz ve kuduz tedavisi mide güçlendirici tedavi bu hastalığa çözüm olabilir birde yılan ve akrep zehri panzehir olabilir
CORANA 5 ay önce
Ben de maalesef Coranayım karantinadan mesaj atıyorum inşAllah çıkarım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@