Sabahları aç karnına limon suyu içmek vücutta mucize etkiler yaratıyor

Her sabah uyanır uyanmaz hiçbir şey yemeden önce bir bardak suyun içine sıkılan bir kaç damla limon suyunu içmek vücuda inanılmaz faydalar sağlıyor.

YAŞAM 17.12.2019, 12:18 17.12.2019, 12:53 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Sabahları aç karnına limon suyu içmek vücutta mucize etkiler yaratıyor

Sabahları uyandıktan sonra kahvaltı yapmadan önce bir bardak suyun içerisine limon sıkarak düzenli olarak içmeniz durumunda vücudumuzda inanılmaz değişimler ortaya çıkıyor. Limon suyu her gün içilmesi durumunda bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda vücuda alkalize ediyor. Gün boyunca konsantrasyonun daha güçlü olmasını sağlayan limon suyu kanı arttırıyor aynı zamanda başka faydalar da sağlıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin güçlü olması son derece önemli. Bol miktarda C vitamini bulunan limon aynı zamanda bağışıklık göre sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Vücudun kanserle olan savaşını hızlandıran limon yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardım ediyor. Her gün içilen limon suyunun diğer bir faydası ise kronik hastalıklarla mücadele etmek için vücuttaki alkali dengesini korumak. Asit içermesine rağmen limon tüketen kişilerde vücudun alkali olması daha kolay oluyor.

Hafızayı güçlendiriyor

C vitamininin yanı sıra potasyum içeren limon sinir hücrelerine ve beyne yardımcı oluyor. Hafızayı güçlendiren ve konsantrasyonu arttıran limon sinir sisteminin sakinleşmesini sağlıyor. Özellikle stres altında olan kişilerde zihin C vitamini kaybediyor limon bu vitaminlerin kazanılmasını sağlayan.

Kanı temizleyip şekerini dengeliyor

Vücudun Kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı olan limon suyu aynı zamanda içerisinde bulunan asit sayesinde besinlerin kan şekeri üzerindeki etkilerini hafifletiyor. Pektin lifler içeren limon açlık hissini azaltıyor genel olarak alkali besinleri daha çok tüketen insanlarda hızlı kilo verme meydana geliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@