Çarşamba , Haziran 20 2018

Yaşlanma Hastası 17 Yaşındaki Gamze Hayata Tutunamadı Milyonları Yasa Boğdu!


Almanya’da yaşayan, progeria yani yaşlanma hastası Gamze Yağar hayatını kaybetti. 17 yaşındaki Gamze’nin milyonlarca seveni ve destekçisi vardı. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bir çok ünlü isim de Gamze’yi ziyaret etmişti. 

Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti’ndeki Hemmingen kentinde yaşayan Gamze Yağar erken yaşlanma hastası (progeria) olmuş, sesini dünyaya duyurmuştu. Gamze dün akşam hayatını kaybetti. 

ANNESİNİN KOLLARINDA ÖLDÜ
Gamze, hastalığına rağmen yaşama sevinci ile doluydu. Gamze’nin cenazesi Hemmingen DİTİB Camisi’nde kılınacak cenaze namazından sonra ailesinin memleketi Kayseri’ye götürülecek ve burada son yolculuğuna uğurlanacak. Gamze’nin ölümünün ardından açıklama yapan baba Metin Yağar, “Gamze dün akşam (27 Haziran) evimizde, annesinin kollarında can verdi. Bir süredir zaten çok acısı vardı. Ağrılara artık dayanamıyordu. Gamze’yi milyonlarca kişi tanıyor ve seviyordu; hepimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA ZİYARET ETMİŞTİ
Gamze, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, sanat ve spor dünyasının bir çok ünlü ismi tarafından da ziyaret edilmişti. 

2-475.jpg

GAMZE İÇİN GECE DÜZENLENMİŞTİ
Gamze’nin sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi vardı. Hatta Gamze için kulüpleri kurulmuştu. Alman basını da Gamze’yi yakından takip ediyordu ve onun yaşamını anlatan bir televizyon programı da yapılmıştı. Almanya’nın Köln kentinde 2013 yılında Gamze’yi Sevenler Gecesi düzenlenmişti.

SAÇLARINI TARAMAK TEK İSTEĞİYDİ
Kendisi için düzenlenen gecede bir muhabire röportaj veren Gamze, kendisini en mutlu eden şeyin “peruk” alınması olduğunu dile getirmiş ve “Artık saçlarımı tarayabiliyor ve istediğim tokayı takıyorum” demişti. 

3-408.jpg

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir