Memur-Sen'den 1 Mayıs bildirisi: Onaylanmayan sözleşmelerinin bir an önce onaylanmasını bekliyoruz

Memur-Sen tarafından yayınlanan 1 Mayıs bildirisinde, “İstikrarlı ekonomik büyüme, çevresel duyarlılık, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğünün uyumlu şekilde birleştirilmesi” gerektiğini ifade ederek, yoksulluğun giderilmesi, gelecek nesillerin refahını gözetmek ve gelir adaletsizliğinin önlenmesi vurgulandı.

'HENÜZ ONAYLANMAYAN SÖZLEŞMELERİNİN ÜLKEMİZCE BİR AN ÖNCE ONAYLANMASINI BEKLİYORUZ'

Kamu personeli ve işçilerinin haklarının iyileştirilmesi için gerekli taleplere de yer verilen bildiride, kamu çalışanlarının istek ve beklentileri hakkında, "İnsana yakışır iş ve çalışma koşullarının oluşturulması amacıyla Avrupa Sosyal Şartı'na konulan çekincelerin kaldırılmasını, ILO'nun Toplu Pazarlık Sözleşmesi, Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Sözleşme gibi henüz onaylanmayan sözleşmelerinin ülkemizce bir an önce onaylanmasını bekliyoruz. Başta kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza daha fazla refah, ülkemize daha fazla huzur, daha fazla demokrasi ve özgürlük, milletimize daha derin bir kardeşlik ve dünya mazlumlarına daha çok destek için sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Yaşasın bayramımız, yaşasın emek ve dayanışma günümüz, yaşasın örgütlü gücümüz, yaşasın 1 Mayıs." ifadeleri yer aldı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10088599/memur-senden-1-mayis-bildirisi-onaylanmayan-sozlesmelerinin-bir-an-once-onaylanmasini-bekliyoruz