Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Allah dünyayı hepimiz için yaratmıştır ve dünya hepimize yeter

Süleymaniye Camisi'nde Ramazan Bayramı hutbesi veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, herkesin bayramını tebrik etti.

“Bayramın insanların fıtratıyla buluşma, birbirlerine gönlünü açma ve sevinci paylaşma günleri “olduğunu ifade eden Erbaş, "Bayramlar, kardeşliğimizi pekiştirme, yüreklerimizi birleştirme günleridir. Bayramlar dilleri, renkleri ve coğrafyaları farklı; imanları, gönülleri ve duaları aynı milyonlarca Müslümanın aynı duyguyu yaşadığı vahdet anlarıdır" şeklinde konuştu.

Erbaş, "O halde şükrümüzle tüm varlığın ve nimetin kaynağı olan Yüce yaratıcımıza yakınlaşalım. Bayramları hakiki manada bayram haline getirecek olan bizleriz. Öyleyse bayramın neşesini ve mutluluğunu herkesle paylaşalım. Paylaşarak iyi ve güzel olanı çoğaltalım. Acısı olanın acısını azaltalım, yükü olanın yükünü hafifletelim, derdi olanın derdine ortak olalım. Allah Resulü'nün 'Bir mümin, diğer bir mümin için birbirini destekleyen bir binanın tuğlaları gibidir.' ilkesine sadakat gösterelim" dedi.

‘BAYRAMLAR SEVGİ, BARIŞ VE BARIŞMA GÜNLERİDİR’

"Bayramlar hatırlamaktır" diyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Anne babamızdan başlayarak aile büyüklerimizi, eşimizi, dostumuzu, komşu ve akrabamızı ziyaret edelim. Öksüz, garip ve kimsesizleri sevindirelim. Hastaların hatırını soralım, yetimlerin yüreğine dokunalım, yaşlıların duasını alalım. Yüzümüzde beliren tebessümle, kalbimize doğan sıcaklıkla çocuklarımıza bayram neşesini tattıralım. Bayramlar sevgi, barış ve barışma günleridir. Geliniz bu bayram, aramızdaki kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakalım. İman kardeşliğinin lezzetine varalım. Bayramlar dua vakitleridir. Dünyanın neresinde olursa olsun derdi ve sıkıntısı olan kardeşlerimiz için el açıp Rabb'imize yalvaralım. İslam beldelerinin güven ve huzur içinde kutlayacağı bayramlar için niyazda bulunalım. " şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10169897/diyanet-isleri-baskani-erbas-allah-dunyayi-hepimiz-icin-yaratmistir-ve-dunya-hepimize-yeter