İstanbul'da bir ilkokulda yaşanan cinsel istismar olayı hakkında, öğretmene 269 yıl hapis istemi

İstanbul’da, yaşanan üzücü olayda Fatih Atik Ali İlkokulu’nda öğrenci olan 9 yaşında 13 çocuğun ailesi, 50 yaşındaki öğretmen M.B. ile ilgili çocuklarına cinsel istismar ve kötü muamelede bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, cinsel taciz hakkında iddianame hazırladı. 13 öğrencinin Atik Ali İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi oldukları ve şüpheli M.B'nin de bu sınıfta öğretmen olduğu tespit edildi.

“SÖYLERSEN SENİ DÖVERİM”


DHA’nın yaptığı habere göre, taciz iddianamesinde, şüphelinin bir öğrencisinin farklı zamanlarda ve birden fazla kez, vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğu, dizlerine oturttuğu ve "Annene sana dokunduğumu söylersen seni döverim." diyerek tehditte bulunduğunu ifade etti.

Ayrıca öğretmenin bazı öğrencilerine sarılarak, dokunarak cinsel istismarda bulunduğu belirtildi.

“SİZİ KESERİM”


Bazı öğrencilerine de çöpünü attırıp suyunu aldırarak kötü muamelede bulunduğu ifade edilen şüpheli öğretmenin aynı zamanda bazı çocukların kulağını çektiği, bağırdığı, fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı da iddianamede yer aldı. Şüpheli öğretmenin istismarda bulunduğu bir başka öğrencisini ise, "Babanıza söylerseniz sizi keserim. Sakın annenize babanıza haber vermeyin, sizi öldürürüm." diyerek tehdit ettiği eklendi.

Bir kız öğrencinin kendi el yazısıyla uğradığı istismarı ve kötü muameleyi anlattığı, diğer mağdur anlatımlarının birbirlerini doğruladığı ve mağdur çocukların ailelerine durumu anlatmalarının da sözlerinin itibar edilebilir olduğunu gösterdiği belirtildi.

AYRI AYRI CEZA TALEBİ


23 Şubat'ta tutuklanmasına karar verilen şüpheli öğretmen M.B.'nin birden fazla ve zincirleme olarak çocuğun cinsel istismarı, kötü muamele ve hakaret suçlarından her bir çocuk için ayrı ayrı olmak üzere toplam 100 yıl 4 aydan 269 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10184134/istanbulda-bir-ilkokulda-yasanan-cinsel-istismar-olayi-hakkinda-ogretmene-269-yil-hapis-istemi