Saplantılı aşk cinayeti! Önce kadını öldüren cani sonra kendi kafasına sıktı

Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşanan olayda Halil Korkmaz adlı kişi, saplantılı aşık olduğu Sinem Gökmen adlı kadını silahla öldürüp daha sonrada aynı silahla intihar etti.

KAFASINA SIKTI

Öğretmenler Mahallesi'nde yer alan Hal Ardiyeler Bölümü 151 nolu iş yerinde öğlen yaşanan olayda, nakliye işi ile uğraşan 25 yaşındaki Halil Korkmaz adlı kişi, tarım işçisi 37 yaşındaki Sinem Sökmen isimli kadının çalıştığı iş yerine gitti. Halil Korkmaz yanında getirdiği silahı platonik olarak aşık olduğu Sinem Sökmen'in kafasına tutarak ateşledi. Kanlar içinde yere düşen talihsiz kadın olay yerinde vefat etti.

KAÇARAK İNTİHAR ETTİ

Cinayet işledikten sonra olay yerinden kayıplara karışan Halil Korkmaz, Hal Camisi altında olayda kullanmış olduğu silahı kafasına dayayarak ateş etti. İşlediği cinayetin ardından intihar eden Halil Korkmaz da hayatını kaybetti. Korkmaz'ın olaydan önce talihsiz kadının yanına gelerek, Sökmen'i hal içerisinde çalıştığı sırada gelip tehdit ettiği ve ısrarlı takip ettiği için uzaklaştırma kararı aldığı, cezasının 19 Nisan 2022 tarihinde sona erdiği ortaya çıktı.

"YA BENİM OLACAKSIN YA DA BAŞKASINA YAR ETMEM”

Halil Korkmaz'ın daha önceden Sinem Sökmen'e evlenme teklif ettiği, daha sonra kendisinden ayrılmak istemesi üzerine, "ya benim olacaksın ya da başkasına yar etmem ben ölümü göze aldım" şeklinde tehditte bulunduğu ve kendisiyle çektirdiği fotoğrafları yakınlarına göstermekle tehdit ettiği iddia edildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10350198/saplantili-ask-cinayeti-once-kadini-olduren-cani-sonra-kendi-kafasina-sikti