Kılıçdaroğlu: Yorulmak bana haram, iktidara kadar yorulmayacağım

Kılıçdaroğlu, Ankara İl Başkanlığı'nın "İktidar Yolunda Dayanışma Yemeği"nde açıklamalarda bulundu. Yoğun çalışma temposunun olacağı mesajını veren Kılıçdaroğlu, ''Eksiklerim olabilir, yanlışım olabilir. Ama herkesin şunu bilmesini isterim: Yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara gelene kadar'' dedi.

Türkiye'nin sorunlarının çözülebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Eğer biz sorunu yaşayanı dinlersek; sorunu çözeriz. O gün görevli kişi sigara içmeyecek. Bana yemek gelmedi gidip yemek yiyeyim, o kişinin derhal partiden atılması lazım" dedi.

'OY VERMİYORLARSA SORUN İSTEYEMEYENLERDE'

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında, "'Daha önce bize selam vermeyen insanların bize selam verdiğini görüyorum. Halk kucağını açmış samimi olarak bizi bekliyor. Uzun süredir mücadele ediyoruz. Bu mücadele hak mücadelesidir. Bu mücadele her insanın evinde huzur içinde yatması için verilen mücadeledir. Bu mücadele alın terine değer verme mücadelesidir. Bu mücadele ekmek mücadelesidir. Çalışıyor muyum? Eksiklerim olabilir, yanlışım olabilir. Ama herkesin şunu bilmesini isterim: Yorulmak bana haramdır, yorulmayacağım iktidara gelene kadar. Bizim mahallede çalışmayacağız. Oyumuzun düşük olduğu yerlerdeki insanlarla muhatap olacağız. Ben kanaat önderleri ile toplanıyorum. O toplantıda bugüne kadar CHP'ye oy vermemiş insanlarla yapıyorum. Erdem deseniz var, birikim deseniz var. Eksik olan strateji. Kime anlatacağımız konusunda biraz çekincelerimiz var. Oy vermiyorlarsa sorun oy vermeyende değil, istemeyende.” ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10354569/kilicdaroglu-yorulmak-bana-haram-iktidara-kadar-yorulmayacagim