Metruk binadaki telleri almak istedi! Çöken duvarının altında kalan küçük çocuk öldü

Suriye uyruklu Muhammed Dağır (10) Malatya’da, metruk evde çöken duvarının altına kalarak öldü. Olay, akşam saatlerinde Fırat Mahallesi’nde meydana geldi.

KUZENİ YARALI

Malatya’da, boşaltılan metruk evde çöken duvarının altına kalan Muhammed Dağır (10) hayatını kaybetti, aynı ismi taşıyan kuzeni Muhammed Dağır (10) ise yaralandı.

EV BİR SÜRE ÖNCE BOŞALTILMIŞ

Kuzey Sokak içerisinde ağır hasarlı olması nedeniyle bir süre önce boşaltılan tek katlı müstakil evin içerisindeki demirleri söktüğü iddia edilen Suriye uyruklu Muhammed Dağır ile aynı ismi taşıyan kuzeninin üzerine duvar çöktü.

OLAY YERİNE EKİPLER SEVK EDİLDİ

2 çocuk enkaz altında kalırken çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık, polis, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Enkazdan çıkarıldıktan sonra sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Muhammed Dağır’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Yaralanan kuzeni Muhammed Dağır ise ambulansla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10366978/metruk-binadaki-telleri-almak-istedi-coken-duvarinin-altinda-kalan-kucuk-cocuk-oldu