Yapmak istediği şaka arkadaşının canını aldı! Genç kız kuru sıkı sanılan silahın hedefi oldu

Dün öğle saatlerinde Iğdır’da yaşanan olayda Pınar Kızıl (24) Iğdır’da Mahsun Abakay (24) tarafından silahla vurularak öldürüldü.

TABANCAYI KURU SIKI SANMIŞ

Mahsun Abakay, evinde arkadaşlarıyla eğlenirken iddiaya göre, kurusıkı sandığı tabancayı Pınar Kızıl’a doğrultup tetiğe bastı. Tabancadan çıkan kurşun Kızıl’ın göğsüne isabet etti ve yere düştü. Kızıl’ın öldüğünü sanan Mahsun Abakay, evi terk etti. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekibi Pınar Kızıl’ı, hastaneye götürdü.

KAÇAN ZANLI YAKALANDI

Acilde yapılan müdahalelere rağmen Kızıl, yaşamını yitirdi. Genç kızın cenazesi otopsi için hastane morguna kaldırılırken, polis cinayet zanlısı olarak Mahsun Abakay’ı bugün sabah saatlerinde Aşağı Erhacı köyünde yakaladı.

KORKUTMAK İSTEDİ İDDİASI

Abakay ve evdeki isimleri belirtilmeyen 3 arkadaşı gözaltına alındı. Mahsun Abakay’ın evde eğlendikleri sırada kurusıkı sandığı tabancayı Pınar Kızıl’ı korkutmak isterken vurduğunu söylediği öğrenildi.


Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Pınar Kızıl’ın öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada da 4 kişinin gözaltında alındığını bildirdi. Soruşturmanın titizlikle ve tüm yönleriyle sürdürüldüğünü ifade eden Başaran’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Maktülenin ölü muayene ve otopsi işlemleri titizlikle ve tüm yönleriyle incelenerek tamamlanmış olup, olay sırasında evde bulunan R.K., Y.G., A.A. ve M.A. gözaltına alınarak ifadelerinin alınması işlemi devam etmektedir. Soruşturmaya titizlik ve tüm yönleriyle devam edilmektedir.”

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10389013/yapmak-istedigi-saka-arkadasinin-canini-aldi-genc-kiz-kuru-siki-sanilan-silahin-hedefi-oldu