Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğraması ile ilgili : Kılıçdaroğlu öldürülecekti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Nisan 2019'da Ankara'nın Çubuk ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen sözleşmeli er Yener Kırıkçı'nın cenaze törenine katılmıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'in de bulunduğu törende bir grup Kılıçdaroğlu'na saldırmış ve linç girişiminde bulunmuştu. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ bu saldırıya işaret ederek Kılıçdaroğlu'nun burada öldürüleceğini ve buradan bir iç savaş çıkarılacağını öne sürdü.

OHAL İDDİASI

Halk TV'de katıldığı bir programda konuşan Özdağ, hedefte bir kişinin yumruk atması olmadığına dikkat çekerek, "Bakın Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı, öldürülecekti. Kesinlikle öldürülecekti" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun öldürülmesinin ardından Türkiye'de bir iç savaş provası yapılacağını savunan Özdağ, şunları söyledi:

"Kaos iklimi oluşturulacaktı ve OHAL ilan edilecekti. Çok hızlı bir şekilde ilan edilecekti. Ve ardından bizler saldırıya uğradık.

Sayın Ali Babacan, Sayın Davutoğlu... Bu şahıslara 'Dolandırıcı' dedi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan bizlere 'Dolandırıcı' dediği zaman RTÜK onunla ilgili bir işlem yaptı mı? Veya savcılar herhangi bir işlem yaptı mı?

O haberi yayınlayanlar hakkında bir işlem yapıldı mı? Yapılmadı, kesinlikle yapılmadı."

DEĞİŞİM

"Önümüzdeki bir yıl çok sancılı geçecek" diyen Özdağ, iktidar değişiminin de sancılı olacağına işaret etti. Özdağ, "Ama biz bunlara direneceğiz, milletimiz emin olsun" diye konuştu.

SEÇİM TARİHİ

Halk TV'nin de susturulmak istendiğini söyleyen Özdağ, Türkiye'nin dünyada basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti sıralamalarında sonlarda olduğunu belirtti.

Erken seçim olacağına inandığını da söyleyen Özdağ, seçimin 4 Kasım'da gerçekleştirileceğini düşündüğü söyledi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10431450/kilicdaroglunun-saldiriya-ugramasi-ile-ilgili-kilicdaroglu-oldurulecekti