8 yıl sonra gelen adalet! Önce tüfekle vurup sonra yaktılar, polisin yaptığı çalışma ile yakalandılar

Konya’nın Çumra ilçesine bağlı Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yaşanan olayda, Ramazan Işık (31) Konya Çumra’da, 8 yıl önce, yakılarak dağlık araziye bırakıldığı ortaya çıktı.

KAYIP BAŞVURUSU YAPILDI

2014’te kaybolan ve ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Ramazan Işık’ın kayıp dosyasında çalışma başlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, daha önce boşandığı eşi ve bağlantılı olduğu 10’a yakın kişinin bilgisine başvurdu.

TEKNİK TAKİP YAPILDI

Ramazan Işık’ın komşusu H.A., ile ilişki olduğu bilgisine ulaşan ekipler, kadın ve akrabalarını teknik takibe aldı. 3 ay süren teknik takibin ardından, yeterli delillere ulaşan polis H.A., ile kayınbiraderleri Yaşar Acar ve Cengiz Acar’ı gözaltına aldı.

YASAK AŞK İDDİASI

Emniyette ifadelerine başvurulan Yaşar Acar ile kardeşi Cengiz Acar, Ramazan Işık’ın yengeleri H.A., ile ilişkisi olduğunu öğrenmeleri nedeniyle, evinin önünden otomobile zorla bindirerek dağlık araziye götürdüklerini söyledi.

Acar kardeşler burada Ramazan Işık’ı av tüfeğiyle öldürüp, yakarak bıraktıklarını itiraf etti. Cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri olay yerinde keşif yaparak araziden örnekler alırken, Ramazan Işık’a ait kalıntılara ulaşılamadı. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen cinayet şüphelileri Yaşar Acar ve Cengiz Acar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10440958/8-yil-sonra-gelen-adalet-once-tufekle-vurup-sonra-yaktilar-polisin-yaptigi-calisma-ile-yakalandilar