Bitcoin Fiyatını Canlı Takip Et

Dünyanın en çok işlem gören ve güven duyulan kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyat geçmişi oldukça çok değişkenlik göstermiştir. Bitcoin, piyasaya ilk girdiği zamanlar birkaç kuruştan fazla bir değere sahip değildi. 2009'daki halka arzından bu yana, Bitcoin'in değeri önemli ölçüde artış gösterdi ve ilgiyi daha fazla artırdı. Bitcoin fiyatı 2017 Aralık ayında 19.497 dolara, Nisan 2021’de 63.503 dolara, Kasım 2021’de 67.566 dolara yükselmiştir. 2022'de Bitcoin fiyatı aşağı yönlü bir seyir izlemiştir. 11 Mayıs 2002’nin gece saatlerinde Bitcoin fiyatı, Temmuz 2021'den bu yana ilk kez 30.000 doların altında işlem gördü. Fiyatlar şu sıralar 30.000 Dolar seviyelerinde devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in fiyatı arz ve talep koşulları tarafından belirlenir. Yani, daha fazla insan Bitcoin satın alırsa BTC fiyatı artacaktır. Ancak, satışlar yeni satın alma hacminden daha fazla olduğunda BTC fiyatı düşecektir. Coincolik.com’da yer alan Bitcoin kaç tl sayfasından Bitcoin fiyatını canlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca kripto para piyasası sayfasından tüm coin’lerdeki son fiyatları öğrenebilirsiniz.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyat tahmininde bulunmak kolay değildir. Arz ve talep koşullarını etkileyen sayısız unsur vardır. Örneğin ABD ve İngiltere'de parasal sıkılaştırma politikaları, Çin’in kripto para işlemlerini yasa dışı hale getirmesi, Rusya'nın kripto para ticaretini yasaklama girişimleri gibi durumlar Bitcoin fiyatının 2022’de düşmesinin temel nedenleri arasında gösterilmektedir.

Ayrıca kripto paraların tamamı spekülasyona açık varlıklardır. Yaklaşık on yıllık bir geçmişi olmasına rağmen, BTC’nin değerinin ileride ne olacağı hala belirsizdir. Bitcoin arzının 21 milyonla sınırlı olması, zaman geçtikçe fiyatının artacağı yönündeki beklentilerin en temel itici gücüdür. Bitcoin satın alıp büyük bir getiri de elde edilebilir, tam tersi büyük bir kayıpla da karşılaşılabilir. Sizde daha fazla bilgiye kripto para haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Nakite Çevrilir?

Bitcoin ABD doları gibi fiyat para birimleriyle alınıp satılabilmektedir. Ayrıca Bitcoin, kripto para sunan hemen hemen her platformda takas edilebilmektedir. Anında ödeme yöntemlerini destekleyen onlarca kripto para alım satım platformu bulunmaktadır.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/10450477/bitcoin-fiyatini-canli-takip-et