Kaybolan helikopter ile ilgili acı haber geldi! Bakan Çavuşoğlu: İtalya'da helikopterin düştüğü yer tespit edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Jan Lipavsky ile gerçekleştirdiği basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu'nun açıklamaları:

"Önümüzdeki süreçte BM-Türkiye-Ukrayna ve Rusya toplantısına ev sahipliğine hazır olduğumuzu söyledik. İhracat engelinin kaldırılması özellikle en az gelişmiş ülkeler için hayati önemde. Rusya'dan dönüş bekliyoruz.

BÖLGE TESPİT EDİLDİ


İtalya'da bir helikopter kazası meydana geldi. Büyükelçimiz ve başkonsolosumuz bölgede. Araştırmalar vardı, biraz önce haber geldi, helikopterin düştüğü bölge bulunmuş ama henüz helikopterdeki kişiler hakkında bilgi edinemedik."

Diğer taraftan, Corriere della Sera'nın yaptığı habere göre İtalya'da içinde 4 Türk'ün de bulunduğu ve kaybolan helikopterin kalıntılarının fark edildiği fakat helikoptere henüz ulaşılamadığı ifade edildi.

Yapılan haberde helikopterin kalıntılarıyla uyumlu bir enkaz ve krater alanı tespit bulunduğu detayı da yer aldı. Bölgede yaşayan bir kişinin kurtarma ekiplerine helikopterin muhtemel kalıntılarının olduğu yeri bildirdiği söylendi. Alanın Battista ile Segheria arasındaki bölge olduğu belirtiliyor. Yer ekiplerinin olay yerine hareket ettiği, helikopterle de alana personel indirileceği söylendi.

VİDEO İDDİASI

Gazzetta di Modena'da yer alan bir haberde ise yolculardan birinin fırtına çıktığında çektiği birkaç saniyelik videoyu oğluna gönderdiği belirtildi. Bu kişinin Lübnanlı yolculardan biri olduğu belirtilirken video ise yayınlanmadı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11090510/kaybolan-helikopter-ile-ilgili-aci-haber-geldi-bakan-cavusoglu-italyada-helikopterin-dustugu-yer-tespit-edildi