Altaylı: 'Atatürk’ün askerleriyiz' pankartı stada alınmamış, korktukça Atatürk’e hayat veriyorlar

UEFA Uluslar Ligi C Ligi’nde yarışan A Milli Takım’ın, Litvanya ile oynadığı maçın öncesinde pankart krizi yaşandığı öne sürüldü. Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nda yapılan maçta Göztepeli taraftarların hazırlamış olduğu bazı pankartlar stada alınmadı.

ALTAYLI’NIN BUGÜNKÜ YAZISI

Bugünkü yazısında olaya ilişkin yazan Altaylı, "Onlar ürktükçe, onlar korktukça Atatürk’e hayat veriyorlar. 'Atatürk’ün askerleriyiz' yazılı pankart Türkiye Futbol Federasyonu’nun emriyle stada alınmamış. Kurucusundan korkan bir devlet anlayışı! Adam öleli 84 sene olmuş. Hala korkutuyor, hala ürkütüyor bazılarını. Niyeyse… Ama onlar ürktükçe, onlar korktukça Atatürk’e hayat veriyorlar. Ölümünden 84 sene sonra, en muhafazakar diye bildiğiniz kentlerdeki üniversitelerin şenliklerinde, en güvendiğiniz federasyonların spor etkinliklerinde, en sizden zannettiklerinizin organizasyonlarında bile 84 yıl önce ölmüş bir adamın adı haykırılıyor. Onun adına marşlar söyleniyor. Maaş zammı yapamayan, kömür ya da gıda kolisi dağıtamayan, makam mevki, iş güç bahşedemeyen, her şeyi ben yaptım diyemeyen, son sözünü 84 sene önce söylemiş bir adamdan korkuyor ve ona yeniliyorsunuz. Vefasızlığa gösterilen bu tepkiyi de keyifle izliyorum." ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11156341/altayli-ataturkun-askerleriyiz-pankarti-stada-alinmamis-korktukca-ataturke-hayat-veriyorlar