‘Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?' kavgası 1 kişi hayatını kaybetti

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşanan olayda Kandıra'daki bir düğünde iki aile arasında takı meselesi yüzünden tartışma çıktı.
İki aile arasında yaşanan gerginlik, çok geçmeden silahlı çatışmaya döndü. Aileler arasındaki kavganın büyümesi üzerine T.Ö. ve T.D. adlı iki kuzen, dün geç vakitlerde kavga ettiği ailenin evine gitti. Gruplar arasında yaşanan silahlı çatışama da 3 kişi yaralandı. T.Ö. ve T.D.'nin her ikisi de yara alırken, diğer aileden de Gülten Şencan ağır yaralandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen 42 yaşındaki Gülten Şencan, sağlık çalışanlarının tüm müdahalesine rağmen rahatını kaybetti.


''TAKI YÜZÜNDEN OLDU'


Gülten Şencan'ın kuzeni Bayram Denizci, kavganın sebebi hakkında "Kavga takı yüzünden çıktı. Bir aile, diğer ailenin düğününde yarım altın takmış. Sonra düğün olduğunda gruplardan biri, diğer aileye çeyrek altın takmış. 'Ben sana yarım taktım, sen niye bana çeyrek taktın?' diye arbede yaşanmış. Biz düğün esnasında tarafları evlerine yollamıştık. Sonradan biri diğerini aramış, 'Sen neredesin? Hesaplaşalım' demiş. Evin önünde birbirleriyle tartışmaya başlamışlar. Silah çıkarıyorlar, teyzemin kızı arada kalıyor. Kimin tarafından geldiği belli olmayan kurşunla vefat ediyor. Bunun sebebi yine alkole dayanır. Türkiye genelinde bizim toplumsal bir sıkıntımız var. Roman kardeşlerimiz hafta sonları fazla alkol alıyor. Alkol sebebiyle gençlerimiz zehirleniyor. Böyle şeylerin yaşanmaması adına toplumumuzdan istirhamımız, Allah rızası için alkolden uzak duralım. Biraz daha kendimize çeki düzen verelim. Örneğin düğünlerimiz 2 gün, 3 gün oluyor bunu 1 güne düşürelim. Bizim Roman düğünlerimiz 2-3 gün sürmesin. Vatandaşlarımız aşırı alkol alıyor ve sonu acı oluyor" ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11180603/ben-sana-yarim-taktim-sen-niye-bana-ceyrek-taktin-kavgasi-1-kisi-hayatini-kaybetti