Mehmet Ali Erbil için hapis talebi! 8 yıl 10 aya kadar hapis alabilir

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki Ece Ronay Bilir’in Instagram hesabı üzerinden 65 yaşındaki Mehmet Ali Erbil‘le tanıştığı ve sosyal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları belirterek, şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir’in, bir süre sonra Mehmet Ali Erbil’e klibinde oynamasını teklif ettiğini ifade etti. Erbil’in de herhangi bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği belirtildi.

Tarafların 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri bildirilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil’in telefonundan Bilir’e mesaj atıldığı kaydedildi. Karşılıklı mesajlaşmanın ardından Ece Ronay Bilir, “Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret” iddiasıyla şikayetçi oldu.

ERBİL’DEN AÇIKLAMA


İddianamede yer alan açıklamaya göre, Mehmet Ali Erbil, mesajları kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.’nin attığını belirtti.

Nuray K. ise ifadesinde Ece Ronay Bilir’in Erbil’e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin mesaj yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil’in mesajlarının Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil’in diğer mesajının ise tehdit suçunu oluşturduğu ifade edildi.

HAPİS TALEBİ


İddianamede şüpheli Mehmet Ali Erbil’n ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarından 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Erbil önümüzdeki günlerde hakim karşısında olacak.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11185391/mehmet-ali-erbil-icin-hapis-talebi-8-yil-10-aya-kadar-hapis-alabilir