Memura yüzde 40 zam müjdesi! Bakan Nebati açıkladı

Milyonların gözünü çevirdiği emekli ve memur zammı ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Temmuz ayında öngörülen zammı açıkladı. Temmuz ayında her iki gruba da yüzde 40 oranında zam öngördüklerini söyleyen Nebati, çok önemli açıklamalara yer verdi. Peki, memur Temmuz zammı ne kadar olacak? Memur ve emeklilere ne kadar zam olacak? Memur zammı yüzde 40 mı olacak? İşte Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamalarından öne çıkanlar…

‘Yüzde 40 Zam Öngörüyoruz’

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ek bütçe görüşmelerine katılan ve çok önemli açıklamalara yer veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memurların Temmuz ayına ilişkin zamları ile ilgili de açıklamalar yaptı. Memurların Temmuz zammı ile ilgili konuşan Bakan Nebati, ‘2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın aylıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'’ ulaşacaktır.’ ifadelerini kullandı.

Ekonomi Haberleri

Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapılacak?

Milyonlarca emeklinin merak ettiği zam konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, Temmuz ayında emeklilere yapılacak artışın da yaklaşık yüzde 40 oranında olacağını öngördüklerini söyledi. 2022 yılında memur emeklilerinin aylıklarında kümülatif artışın yüzde 83’e ulaşacağını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kümülatif artışının ise yüzde 76’ya ulaşacağını aktardı.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11199483/memura-yuzde-40-zam-mujdesi-bakan-nebati-acikladi