Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesinde insan seli! Cumhurbaşkanı Erdoğan’da katıldı

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Fatih Camii’ndeki cenaze tören,ne onlarca insan katıldı. İnsan selinin yaşandığı cenaze töreni havadan drone ile görüntülendi. Büyük bir kalabalığın olduğu cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. 93 yaşında hayata gözlerini yuman Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi son yolculuğuna uğurlanırken Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenindeki insan seli kameralara an be an yansıdı. Böbrek rahatsızlığı sebebiyle bir süredir hastanede tedavi gören ve 93 yaşında hayatını kaybeden Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Son Yolculuğuna Uğurlandı

Böbrek rahatsızlığı sebebiyle bir süredir İstanbul’da bir hastanede tedavi gören Mahmut Ustaosmanoğlu, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ustaosmanoğlu’ nun naaşı hastaneden alınarak Beykoz Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan evine götürüldü. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini alanlar gece saatlerinden itibaren eve akın etti. Bugün Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Gündem Haberleri
Gündem Haberleri

Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı

Yoğun bir kalabalığın gözlemlendiği cenaze töreninde geniş güvenlik önlemleri alındı. Fatih Camii’ne çıkan yollar araç trafiğine kapatıldı. Yoğun kalabalık sebebiyle vatandaşların avluya ve çevresine sığamayacağı düşünülerek vinçlerle çevreye hoparlör sistemleri kuruldu.

‘Hanım Kardeşlerimizin Cenazeye Katılmamalarını Rica Ederiz’

İsmailağa Cemaati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Mahmut Efendi Hazretlerimizin hanımların cenazelere katılmalarına razı olmadığı kesin olarak bilinen bir husustur. Dolayısıyla hanım kardeşlerimizin, Mahmud Efendi Hazretlerimizin bu hassasiyetini dikkate alıp cenazeye katılmamalarını rica ederiz.’ İfadelerine yer verildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11202699/mahmut-ustaosmanoglunun-cenazesinde-insan-seli-cumhurbaskani-erdoganda-katildi