Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Türkiye'de her yıl 600 cami ibadete açılıyor

Ali Erbaş, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yaptırmış olduğu Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Nihat Zeybekci Camisi'nin temel atma etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Erbaş, yaptığı konuşmasında, "Kur'an'a ve sünnete dayalı dini bilgi ile insanlarımızı donatmaya gayret ediyoruz. Ülkemiz dışında 100'ün üzerinde ülkede 2 bin 500 kadar hocamızla da sınırlarımızın ötesindeki insanlara hizmet götürüyoruz. İnşallah eğitim merkezlerimizle, Diyanet Akademimizle, dini yüksek ihtisas merkezlerimizdeki eğitimlerimizle milletimize, ülkemize daha fazla hizmet etmeye gayret edeceğiz."

Türkiye'de yılda 600 caminin ibadete açıldığını belirten Erbaş, bunun Türkiye için önemli bir kazanım olduğunu dile getirerek, Nihat Zeybekci Camisi'nin de ibadet ve eğitim için bir kucaklaşmaya, birliğe, beraberliğe vesile olması dileğinde bulundu.

'CAMİLERİMİZİ MEKTEP HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ'

Camilerin yalnızca namaz kılmak için açılıp kapanan mekanlar olmadığının altını çizen Erbaş, "Camilerimizi mutlaka namazdan önce, namazdan sonra ders yapılan bir mektep haline getirmek istiyoruz. O yüzden milletimizi camilerimize bekliyoruz. Namaz öncesi, namaz sonrası hocalarımızın yaptığı cami derslerinden istifade etmeye davet ediyoruz insanlarımızı. Bu bir fırsattır. Yaşımız kaç olursa olsun. Peygamber Efendimiz böyle buyuruyor." dedi.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11256813/diyanet-isleri-baskani-erbas-turkiyede-her-yil-600-cami-ibadete-aciliyor