Memur ve emekli zamlı maaşlar yattı mı? Memur ve Emekli zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Milyonlarca memur ve emekli zamlı maaşların yatacağı tarihi bekliyor. Kurban Bayramı'na çok az bir süre kalırken memur ve emekliler zamlı maaşlarının yatacağı tarihi bekliyor. Zamlı maaşlar için gözler bayramdan önceye çevrilmişti. Yarın Arife günü ve memur ve emekliler zamlı maaşları için gözünü yarına çevirdi. Bilibndiği gibi TÜİK enflasyon rakamlarını açıklamış ve enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından memur ve emekli maaşlarına gelen zam da belli olmuştu. 2022 Temmuz zammının ardından memur ve memur emeklisi yüzde 41,69  oranında zam almıştı. Şimdi gözler zamlı maaşların yatacağı tarihe çevrildi.

Temmuz Zammı Açıklandı

Geçtiğimiz günlerde TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından memur ve emeklilerin Temmuz zammı belli olmuştu. Açıklanan 2022 Temmuz zammı ile memur ve memur emeklisi yüzde 41,69 oranında zam aldı. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları ise yüzde 42,35 oranında arttı.Memur ve memur emeklileri yüzde 34,85 enflasyon farkı ve yüzde 7'lik toplu sözleşme zammı ile toplam yüzde 41,69 oranında zam alacak.

Ekonomi Haberleri

Zamlı Maaşlar Ne Zaman Ödenecek?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada zamlı maaşların 8 Temmuz 2022 Cuma günü hesaplarda olacağı belirtilmişti. Şimdi gözler maaşların yatacağı tarih olan 8 Temmuz 2022 Cuma gününe çevrildi.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11331014/memur-ve-emekli-zamli-maaslar-yatti-mi-memur-ve-emekli-zamli-maaslar-ne-zaman-yatacak