Meteorolojiden 10 il için 'sarı' kodlu uyarı: Bayramda şiddetli yağış

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıya göre; Kurban Bayramı'nın ilk günü Karadeniz ve İç Anadolu'da sağanak yağış etkisini gösterecek.

Bugün öğleden itibaren ve akşam vaktinde Batı Karadeniz’in iç kesimleri Bolu ve Karabük illeri ile Düzce ve Kastamonu’nun iç kesimlerinde, İç Anadolu’nun kuzeybatısı Ankara’nın merkezi ile kuzey ve batısı, Çankırı, Eskişehir çevrelerinde ve Marmara’nın güneydoğusu Bilecik il geneli ve Bursa’nın güneydoğusu ile Kütahya'nın kuzey ve doğusunda sağanak yağışın etkisini göstereceği yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.

10 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada Ankara, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Düzce'de yağışların şiddetleneceği yönünde sarı kodlu uyarıda bulunuldu.

AFAD da Twitter hesabından yaptığı paylaşımında öğleden sonrasına yönelik belirtilen kentlerde ani sel, su baskını ve fırtınaya karşı önlemlerin alınması istendi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN SEL UYARISI

Ankara Valiliği, sağanak sebebiyle yaşanması beklenen olumsuzluklara karşı vatandaşlara çağrıda bulunuldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bayramın ilk günü sağanak yağışların Ankara'nın merkez, kuzey ve batı kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren gece yarısına kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır." ifadeleri yer aldı.

- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11340658/meteorolojiden-10-il-icin-sari-kodlu-uyari-bayramda-siddetli-yagis