MHP'li Karakaya: Meral Akşener altılı masadan ayrılacak diye söylentiler var

Kurban Bayramı'nda bayramlaşma etkinliğinde, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya başkanlığında, MYK Üyesi Necmi Yıldırım, Genel Başkan Danışmanı Merve Menekşe'den oluşan Milliyetçi Hareket Partisi kabul heyeti, bugün 8 parti ile bayramlaştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya yaptığı konuşmasında, “Sorunların analizinin doğru yapılması, teşhislerinin doğru yapılması sorunların tedavisi açısından da önemli bir husus. Bazı yetkililerin verdiği rakamlara 2 trilyon dolar bir terörle mücadelenin ekonomik maliyetinden bahsediyoruz. Bırakın tamamını yarısını alalım. Hatta onun yarısını alalım. 500 milyar dolar eder. Bugün Türkiye 500 milyar doları kendi cebine koysaydı acaba sonuç ne olurdu?” ifadelerini kullandı.

‘MERAL HANIM ALTILI MASAYA İYİ BİR İYİLİK YAPACAK DİYORLAR’

Altılı masa hakkında da konuşan Karakaya, “Benim sahadan gördüğüm özellikle İYİ Parti'nin bu yapı içerisinde CHP'nin HDP ile olan yakınlığı, İYİ Parti'ye oy verecek kesimde de ciddi bir rahatsızlık dile getirmiş. ‘Ne olacak peki' diye sorduğumuzda Meral Hanım altılı masaya iyi bir iyilik yapacak diyorlar. ‘Nasıl bir iyilik olacak bu?' Yani büyük bir ihtimalle o yapıdan ayrılacak diye söylentiler var. Aday bulamadan herhalde başka şeyler olacak gibi” dedi.

‘ALTILI MASANIN BİR TEK MOTTOSU VAR: RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I İNDİRMEK’

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise yaptığı konuşmasında, “Yine Cumhurbaşkanımızın buna çare bulacağını dile getiriyorlar. Altılı masanın bir tek mottosu var: Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek. Hiçbir konuda hiçbir fikirleri yok. Plan yok. Bizim insanımızın feraseti çok yüksektir. Anadolu insanı ariftir. Onun için insanımız bunu görüyor, biliyor. İnsanımız bunu görüyor ama Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ekonomi kurmaylarımız canla başla çalışıyor. Az önce de geçtiğimiz günlerde de gördüğümüz gibi dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşlarımızı rahatlatacak birtakım formüller hayata geçiriliyor.” ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/11343013/mhpli-karakaya-meral-aksener-altili-masadan-ayrilacak-diye-soylentiler-var